Skatepark pod lupą strażników

Wiadomo już, że Straż Miejska będzie baczniej przyglądać się użytkownikom skateparku w Parku Miejskim w Ostrowcu Świętokrzyskim. Po oddaniu nowych, bardzo profesjonalnych urządzeń, na przestrzeni dwóch tygodni, doszło tam do dwóch wypadków.

Niestety zdarzenia tego typu obiektach nie są incydentalne, a do tego kończą się niestety też tragicznie. W ostatnich latach do najbardziej dramtycznego wypadku doszło przed rokiem w Kaliszu, gdzie 16- latek zmarł, po tym, jak uderzył głową beton. Jak poinformowała Prokuratura Okręgowa z Ostrowa Wielkopolskiego postepowanie umorzono, nikt nie usłyszał zarzutów. Wiadomo, że rowerzysta nie miał na sobie kasku. Rower był sprawny, stan techniczny elementów skateparku nie budził żadnych zastrzeżeń.

– Najważniejsze jest bezpieczeństwo użytkowników, którzy powinni korzystać z odpowiednich ochraniaczy (np. kaski, nakolanniki) z atestem bezpieczeństwa. Nie zapominajmy o odpowiedniej rozgrzewce i wstępnym przygotowaniu motorycznym. Podczas korzystania ze skateparku musimy zwrócić uwagę na innych użytkowników, szczególnie młodszych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sportami ekstremalnymi. Staramy się nie przecinać linii przejazdowych skateparku oraz nie przejeżdżać bezpośrednio przed przeszkodami najazdowymi- mówią projektanci z grupy Techramps.

Komendant Straży Miejskiej Andrzej Kaniewski zapowiada, że strażnicy są specjalnie zadaniowani, aby podejmować działania w zakresie dbałości o bezpieczeństwo w tego typu miejscach. Apeluje też o stosowanie się do regulaminów obowiązujących w skateparkach, o korzystaniu z kasków, z ochraniaczy, z wszelkich możliwych zabezpieczeń.

Przypomnijmy, że obszar ostrowieckiego skateparku znajduje się w zasięgu kamer miejskiego monitoringu.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *