Oni są „Simply the Best”

Miejski Konkurs Języka Angielskiego ?Yes I Can? już od czterech lat wpisany jest w kalendarz wydarzeń szkolnych w każdej ostrowieckiej szkole podstawowej.

Jego celem jest zachęcanie młodych ludzi do nauki języka angielskiego i sprawdzania swoich umiejętności na tle uczniów z innych placówek publicznych i niepublicznych. Trzy etapy konkursu, rozłożone na cały rok szkolny mają wyłonić najbardziej uzdolnione językowo dzieci. Konkurs od samego początku odbywa się pod patronatem prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława
Górczyńskiego.
? Języki obce to okno na świat ? mówi prezydent, Jarosław Górczyński. Mamy wspaniałych pedagogów, osoby, które potrafią zachęcić do nauki języków. Znajomość języka obcego to możliwość przeżycia kolejnego życia. Język angielski to język międzynarodowy. Wielu z Was zapewne zda certyfikaty językowe. Ostrowiec językami obcymi stoi. Życzę sukcesów i wspaniałych wakacji.
Tegoroczny konkurs miał tylko edycję dla klas I -III w związku z ograniczeniem funkcjonowania szkół. Przystąpiło do niego 11 szkół podstawowych ? 8 publicznych i 3 niepubliczne. W etapie III ? międzyszkolnym wzięło udział ponad 100 uczniów, zaś z tej setki jury wyłoniło 9 dzieci, które najlepiej radzą sobie z językiem angielskim.
W kategorii klas I ? I miejsce zajął Daniel Krzemiński z PSP Nr 5, II miejsce Marta Krzysztoń z PSP Nr 4 i III miejsce Konrad Kandyba z PSP Nr 10. W kategorii klas II ? I miejsce Bartosz Sobura z PSP Nr 4, II miejsce Julia Sieradzka z PSP Nr 5 i III miejsce Teresa Grzybowska z Katolickiego Zespołu Edukacyjnego. W kategorii klas III ? I miejsce Oliwier Maj z PSP Nr 7, II miejsce Adam Tracz z PSP Nr 5, III miejsce Xavier Lammas z PSP Nr 1. 
Jury, w skład którego wchodzili koordynatorzy ze wszystkich szkół uczestniczących w konkursie, podkreśla, iż z roku na rok poziom znajomości języka i kompetencji komunikacyjnych u uczniów jest coraz większy. Dzieci nie mają problemów z opisywaniem zdjęć, swobodną rozmową. Bardzo dobrze to wróży na przyszłość ? w aspekcie egzaminu ósmoklasisty czy certyfi katów językowych. W tych najmłodszych uczniach drzemie ogromny potencjał.
Gala Laureatów, czyli koncert ?Simply the Best of Ostrowiec? w tym roku nie była tak huczna jak w latach ubiegłych w związku z nadal obowiązującym obostrzeniami. Odbyła się w Ostrowieckim Browarze Kultury. Organizator, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 5, przygotowała nagrody dla laureatów oraz certyfikaty i upominki dla wszystkich uczestników etapu III. Organizatorzy zapowiadają zmiany w przyszłorocznej ? V edycji. Konkurs zostanie ogłoszony na poziomie powiatowym, zaś organizatorzy wystąpią do Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty z wnioskiem o możliwość wpisania tego konkursu na świadectwa szkolne.  

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *