Półkolonie letnie 2021 – zabawa i edukacja

Wakacje nadciągają wielkimi krokami, a rodzice, którzy dysponują nieporównanie krótszym okresem wolnym od obowiązków, niż ich dzieci jak zawsze stają przed koniecznością zorganizowania swoim podopiecznym kilku tygodni wypoczynku. Choć możliwości jest sporo, na przeszkodzie najczęściej stają względy finansowe, zwłaszcza jeśli ma się kilkoro dzieci. Znalezienie formy wypoczynku, która nie tylko nie zrujnowałaby domowego budżetu ale także stanowiła dla dzieci czystą przyjemność, jest trudne, ale nie jest niemożliwe.

Co zrobić z dzieckiem w wakacje? Zabawa i edukacja to jest to!

Nie każdy jest w stanie wysłać dzieci do rodziny, czy na rujnujący domowy budżet wyjazd na kolonię czy obóz. Nie zmienia to faktu, że wizja dziecka spędzającego długie dni przed komputerem albo telewizorem nie napawa rodziców optymizmem. Odpowiedź na pytanie o to, co zrobić z dzieckiem w wakacje często wymaga zmobilizowania całej rodziny i znajomych, którzy wymieniają się opieką nad najmłodszymi. Zanim opracuje się logistykę wakacyjnych miesięcy, każdy rodzic i opiekun jedno wie na pewno: najlepszy przepis na udane wakacje to czas spędzany aktywnie na świeżym powietrzu, to zabawa i edukacja, nauka przez zabawę.

Dlaczego warto wysłać dziecko na półkolonie

Odpowiedzią na potrzeby rodziców i dzieci w zakresie opieki wakacyjnej są półkolonie. To forma wypoczynku polegająca na tym, że dziecko znajduje się pod fachową opieką animatorów przez cały dzień roboczy (podczas gdy rodzice są w pracy), a na noc wraca do domu. W ramach półkolonii letnich, organizatorzy oferują dzieciom rozmaite atrakcje, także o walorach edukacyjnych, a w ciągu dnia uczestnicy mają możliwość zjedzenia smacznych i zdrowych posiłków (śniadanie, obiad, kolacja). Dzieci podlegają ubezpieczeniu od nieszczęśliwych wypadków (NNW) i są zawsze pod opieką odpowiednio wykwalifikowanej i doświadczonej kadry.

Półkolonie to zajęcia warsztatowe i wycieczki wyjazdowe (np. rowerowe). To możliwość aktywnego i kreatywnego spędzania czasu w grupie rówieśniczej i pod okiem animatorów, którzy potrafią znaleźć równowagę między zajęciami edukacyjnymi i sportowymi, nie zapominając o czasie wolnym dla dzieci, idealnym na swobodne zabawy integrujące uczestników.

Oferta półkolonii letnich 2021 w Bałtowskich Kompleksie Turystycznym: https://juraparkbaltow.pl/polkolonie-letnie/

Po ciężkim roku wakacje lekkie jak piórko

Miniony rok szkolny z wielomiesięcznym nauczaniem zdalnym dał się we znaki wszystkim dzieciom. Po ciężkim roku wszyscy uczniowie zasługują na wakacje lekkie jak piórko – wolne od lęku przed epidemią, pełne pozytywnych emocji, radości, aktywności fizycznej i intelektualnej, a także bogate w nowe znajomości i przyjaźnie.

W Bałtowskim Kompleksie Turystycznym przygotowano ambitny plan na nadchodzące wakacje: do wspólnej letniej przygody zaproszone są dzieci od 6. do 12. roku życia. Uczestnicy półkolonii zostaną podzieleni na grupy, z uwzględnieniem ich wieku oraz szczególnych potrzeb czy możliwości. Turnusy półkolonijne będą się odbywały od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8 do 18. Ramowy plan półkolonii oraz plany szczegółowe na kolejne dni i tygodnie lata 2021, wypełnione są po brzegi zajęciami o maksymalnej różnorodności tematów i form ? tak, by każde dziecko, bez względu na wiek i zainteresowania, znalazło w nich coś dla siebie.

Wielka letnia przygoda

Wielka letnia przygoda z półkoloniami letnimi 2021 organizowanymi przez Bałtowski Kompleks Turystyczny rozpoczyna się już 28 czerwca. Kolejne tygodniowe turnusy – obowiązuje zniżka dla dzieci, które zapisują się na więcej niż jeden turnus – obejmować będą takie zajęcia programowe jak:

  • warsztaty kulinarne
  • warsztaty kreatywne
  • zajęcia edukacyjne
  • zajęcia sportowe
  • wycieczka wyjazdowa
  • wycieczka rowerowa
  • questing
  • fitness kids
  • zabawy w BKT
  • ognisko integracyjne

Mając do dyspozycji jeden z najciekawszych i najlepiej zorganizowanych kompleksów turystycznych w Polsce, organizatorzy półkolonii w Bałtowie gwarantują niezapomniane wrażenia i pełny reset po trudnym roku szkolnym 2020/2021.

Maksymalna atrakcyjność i różnorodność

W Bałtowie trudno się nudzić. Uczestnicy półkolonii będą mieli okazję zdobywać nowe umiejętności, rozwinąć swoje pasje i przeżyć wielką wakacyjną przygodę. Będą mieli też mnóstwo czasu na poznanie każdego zakamarka najbardziej niezwykłego rodzinnego parku rozrywki w Polsce – obiektu unikalnego i oryginalnego pod każdym względem. Maksymalna atrakcyjność i różnorodność zajęć, bezpieczeństwo, dopasowanie form wypoczynku do do możliwości dzieci oraz opieką odpowiednio wykwalifikowanej i doświadczonej kadry to niezaprzeczalne atuty półkolonii letnich w Bałtowie.

Liczba miejsc na półkoloniach letnich 2021 w Bałtowie jest ograniczona. Aby mieć pewność, że Twoje dziecko weźmie udział w zajęciach, w optymalnym dla Ciebie terminie ? zarezerwuj miejsce na wybranym turnusie już dzisiaj. Dziecko może wziąć udział w dowolnej liczbie turnusów, a organizatorzy dołożą wszelkich starań, by każdy tydzień był absolutnie wyjątkowy. Przewidziano zniżki dla rodzeństw oraz dzieci, które będą brały udział w więcej niż jednym turnusie. Półkolonie letnie dla dzieci to sprawdzona metoda na udane wakacje. 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.