Kayah gwiazdą Dni Ostrowca 2021

Na ostatni weekend sierpnia Gmina Ostrowiec Świętokrzyski wraz z Miejskim Centrum Kultury zaplanowali Dni Ostrowca 2021. Choć rozmowy z wykonawcami jeszcze trwają, a w orbicie zainteresowań ma być m.in. Roksana Węgiel, podajemy co pewne jest na tę chwilę. Na finał imprezy 29 sierpnia br. na stadionie KSZO wystąpi Kayah!

Kayah to wybitna wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, współwłaścicielka firmy fonograficznej Kayax, w której wydaje płyty i promuje utalentowanych polskich artystów. Jedna z najbardziej rozpoznawanych i docenianych artystek w Polsce. Znana z takich wielkich przebojów jak ?Po co?, ?Supermenka?, ?Testosteron?, ?Na językach?, ?Prawy do lewego?, ?Śpij kochanie śpij?, ?Podatek od miłości?, ?Dawaj w długą?, czy ostatniego hitu nagranego wraz z Viki Gabor ? ?Ramię w  ramię?. Swój debiutancki autorski album ?Kamień? wydała w 1995 roku i do tej pory ma na koncie 11 albumów (Kamień, Zebra, Kayah i Bregovic, JakaJaKayah, StereoTyp, The Best & the Rest, MTV Unplugged, Skała, Kayah & Royal Quartet, Transoriental Orchestra i świąteczny ?Gdy pada śnieg?). W czasie swojej solowej kariery muzycznej otrzymała  najważniejsze nagrody muzyczne, w tym dla najlepszej wokalistki, kompozytorki, najlepszego utworu, czy albumu. W 2007 roku wydała DVD ?Kayah ? MTV Unplugged?, zawierające rejestrację koncertu w ramach słynnego cyklu, do którego Kayah została zaproszona jako pierwsza artystka z Europy Środkowo-Wschodniej. Jej wszystkie płyty otrzymały status Złotej lub Platynowej, a nawet Diamentowej. Współpracowała i współpracuje m.in. z takimi światowymi artystami, jak Goran Bregović, Cesaria Evora, Teofilo Chantre, Idan Raichel, czy Yasmin Levy.

W ostatnim czasie Kayah wchodzi we współpracę z wieloma artystami reprezentującymi najróżniejsze gatunki muzyczne. Mieliśmy okazję posłuchać jej kolaboracji z raperem KęKę w nowej wersji ?Supermienki 2018?, hymnu dziewczyńskiej solidarności z Viki Gabor w ?Ramię W Ramię?, wakacyjnego przeboju z zespołem Pectus ?Przejazdem? czy folkowego utworu ?Płacz nad młodością, co odchodzi? z Karoliną Cichą.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *