Być motylem

Każdy, kto przybył pod muszlę koncertową znajdującą się przy Ośrodku Wypoczynkowo -Rekreacyjnym ?Gutwin?, mógł chociaż przez chwilę poczuć się motylem.
Barwny mural, zachęcający do spełniania marzeń, został uroczyście odsłonięty.
A jego pomysłodawczyniami jest 12 młodych kobiet, członkiń grupy ?Rodzin z Wyzwaniami?, działającej w ramach Organizowania Społeczności Lokalnej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.


-To wydarzenie sąsiedzkie, którego celem jest integracja oraz ożywienie tego miejsca, jakim jest muszla koncertowa. Każdy przyjeżdża do ośrodka nad akwen, idzie do lasu, a to miejsce jest trochę omijane. Stąd kiedy zastanawiałyśmy się, gdzie może powstać ten mural, wybrałyśmy właśnie muszlę. Mural to kolorowe skrzydła motyla, które niosą ze sobą optymistyczne przesłanie, pozytywną energię, moc do pokonywania trudności, ale też odwagę realizacji marzeń ?mówią: Katarzyna Kozińska i Dorota Struska, koordynatorki projektu OSL.
Spotkanie było okazją do rodzinnych gier i zabaw oraz do wspólnego grillowania. Mural zachęca do robienia sobie zdjęć oraz do optymistycznych refleksji. Motyl z pewnością ożywia i wpisuje się w leśny klimat tego miejsca. Być może barwny mural pojawi się w innych częściach miasta, niosąc ze sobą radość i wolność.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *