Jaki remont na Pływalni Rawszczyzna?

Ale ten czas leci… Pływalnię ?Rawszczyzna? oddano do użytku w połowie 2004 roku. ?Próbą generalną? były Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w Pływaniu, które były jednocześnie kwalifikacjami do olimpiady w Atenach. Ostrowiec Świętokrzyski gościł w tym czasie 400 zawodników, w tym całą krajową czołówkę z niekwestionowaną gwiazdą pływania Otylią Jędrzejczak na czele. Była ona pierwszym klientem pływalni.
Warto wiedzieć, że Pływalnia ?Rawszczyzna? to wielofunkcyjny, dziesięciotorowy basen o wymiarach 5123 x 2500 cm, głębokości 200 – 230 cm, z przesuwnym pomostem o szerokości 120 cm. Pomost przesuwny umożliwia dostosowanie niecki do zawodów pływackich na dystansach 25m i 50m oraz wyznaczania pola gry w piłkę wodną.
W części rekreacyjnej znajduje się basen do nauki pływania o wymiarach 1250 x 840 cm i głębokości 100 – 135 cm oraz basen rekreacyjny o powierzchni 118,5 m2 i głębokości 60 – 120 cm. W części rekreacyjnej basenu zlokalizowane są sztuczna rzeka, gejzery denne oraz bicze wodne. W części rekreacyjnej znajduje się także zjeżdżalnia płaszczyznowa o długości 13 m i zjeżdżalnia rurowa o długości 78 m, obydwie z lądowiskiem w basenie rekreacyjnym. Przy basenie rekreacyjnym umiejscowiona jest wanna z masażem powietrzem i wodą dla 7 osób (jacuzzi).
Ostrowiecka pływalnia jest areną wielu innych imprez sportowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym w pływaniu. Można wspomnieć chociażby m.in. o pływackich Mistrzostwach Polski 13-latków, zawodach Grand Prix, mitingach międzynarodowych, zawodach regionalnych i szkolnych, rozgrywkach w piłce wodnej o mistrzostwo Polski i Puchar Polski.
Czyż można się dziwić, że już 17-letni obiekt wymaga remontu?
Poprosiliśmy dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim Piotra Węglewicza o przedstawienie zakresu prac remontowych. Okazuje się, że uzyskane z ministerstwa sportu środki z programu ?Sportowa Polska? w kwocie 686 4571 zł, o których już pisaliśmy, stanowią 50% kwoty netto potrzebnej na realizację remontu pływalni.
W 2021 roku przewidziano remont dźwiękowego systemu ostrzegawczego wraz z nagłośnieniem pływalni, remont oświetlenia awaryjnego z wymianą lamp, modułów i akumulatorów oraz wymianę wanny whirpool. W przyszłym roku zaplanowano wymianę armatury sanitarnej w łazienkach, wymianę drzwi w szatniach i łazienkach, wymianę stolarki aluminiowej na drzwi przesuwane automatycznie. Remontu doczekają się drzwi wejścia administracyjnego, wejść bocznych, korytarza suszarek i wejścia na trybuny. W 2022 roku zakupionych też zostanie 22 sztuk tablic dotykowych systemu pomiaru czasu Omega.

Print Friendly, PDF & Email