Jak znależć środki na MIG-a? Radny proponuje ?okrągły stół? i zbiórkę publiczną

Wiemy ile ma kosztować ratowanie MIG-a z Osiedla Pułanki w Ostrowcu Świętokrzyski. Jeden z symboli Ostrowca Świętokrzyskiego czeka teraz na odpowiedni montaż finansowy, albo znalezienie sponsora remontu. Obok głosów,że sprawę winna rozwiązać spółdzielnia, czy miasto, pojawiają się pomysłyorganizacji zbiórki publicznej na ten cel.
– W tej chwili mamy projekt i ofertę na wykonanie opiewającą na kwotę ponad 50 tys. złotych – mówi prezes Ostrowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej,Marek Zaręba. Poszukujemy na ten cel zewnętrznych środków. Wówczas udałoby się rozebrać starą konstrukcję i wykonać nową betonową podporę, na której zostałby usadowiony samolot.
Pytany o ewentualny dalszy scenariusz radny Marcin Marzec, który przed kilkunastoma tygodniami zaproponował w mediach społecznościowych organizację zbiórki publicznej na ten cel, a także osobiście przekazanie części ze swej diety uważa, że zrobić trzeba wszystko, aby MIG będący symbolem miasta nie zniknął.
– Najbardziej właściwym organem, który powinien zmierzyć się z wyzwaniem, jest moim zdaniem OSM – mówi radny Marcin Marzec. Teren na, którym znajduje się ten jeden z symboli Ostrowca Świętokrzyskiego, należy właśnie do spółdzielni. Rozumiem, że spółdzielcy, czy spółdzielnia nie chce finansować tego przedsięwzięcia tylko z własnych środków, ale nie może się też totalnie od tematu odciąć. Spotkajmy się razem i podyskutujmy, jak to zrobić, na linii spółdzielnia, przedstawiciele władz miasta, osoby którym na sercu leży dobro MIG-a i wypracujmy rozwiązanie związane np. w montażem finansowym. Jestem zgodnie z deklaracjami gotowy podjąć temat organizacji zbiórki publicznej na ten cel. Jeśli strony nie będą totalnie zainteresowane w partycypacji w kosztach uważam, że uda nam się zebrać potrzebne środki. Mieszkańcy muszą zrozumieć, że należy zrobić wszystko, aby ocalić jeden z symboli Ostrowca Świętokrzyskiego.
Radny Marcin Marzec uważa, że w tym przypadku warto wykorzystać bardzo popularny crowdfunding, czyli tzw. finansowanie społecznościowe.
– Podjęcie każdej decyzji moim zdaniem należy poprzedzić jak najszerszymi konsultacjami. Szkoda, że mamy zbyt mało aktywnych organizacji zabierających glos w takich sprawach, przez co przechodzą one bez echa – uważa radny Marcin Marzec.

Print Friendly, PDF & Email

3 thoughts on “Jak znależć środki na MIG-a? Radny proponuje ?okrągły stół? i zbiórkę publiczną

 • 23 sierpnia 2021 at 12:56
  Permalink

  Jestem członkiem OSM dlaczego mam płacić za remont symbolu jak Pan radny mówi miasta? ten MiG to nie jest symbol OSM więc nie rozumiem wypowiedzi radnego sugerującej że to problem OSM.

  Reply
  • 26 sierpnia 2021 at 01:19
   Permalink

   I takie są postawy każdego członka OSM? Gratulacje! Nikt nie oczekuje cudów po spółdzielni, przez tyle lat nie potrafią zagospodarować tego terenu wokół samolotu, zbiórka to dobra rzecz bo ludzie sentymentalnie związani z Ostrowcem/Pulankami na pewno włącza się do akcji (nawet Ci mieszkający za granicą). Pozdrawiam były mieszkaniec

   Reply
 • 24 sierpnia 2021 at 11:16
  Permalink

  50 000 zł to nie wygórowana suma, wstyd by o taką kwotę żebrać,od mieszkańców którzy płaca podatki. Idą pieniądze na inne wydatki np: kwiatki drogi w dużo większych kwotach to trudno miastu wygospodarować tą kwotę na remont.Problem ciągnący się już parę lat…najlepiej- nie ma kasy pociąć na złom.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *