Trwają zapisy do Ostrowieckich Biegów Niepodległości 2021

Od 1 września trwają zapisy do Ostrowieckich Biegów Niepodległości 2021. Impreza odbędzie się 11 listopada. Do wyboru jest bieg na dystansie 10 kilometrów lub marsz nordic walking na dystansie o połowę krótszym (5km). Obie te konkurencje przeprowadzone zostaną na trasach wytyczonych ulicami Ostrowca Świętokrzyskiego ze startem i metą na Miejskim Stadionie Sportowym KSZO w Ostrowcu Świętokrzyskim (ul. Świętokrzyska 11).

Opłata startowa za udział w biegu ulicznym ustalona została w wysokości 40 zł (do 1 października) oraz 60 zł (od 1 października do 6 listopada), a w dniu zawodów wynosić będzie już 80 zł. Uczestnicy Marszu Nordic Walking mogą wykupić pakiet podstawowy za połowę obowiązującej stawki, który zawierał będzie medal, wodę i gorący posiłek oraz wstęp do strefy regeneracji na mecie, ale pozbawiony będzie okolicznościowych gadżetów biegowych.

Organizator, podobnie jak w ubiegłym roku, zastrzega, że w przypadku konieczności odwołania imprezy z powodu obowiązujących ograniczeń pandemicznych na terenie kraju, dokona zwrotu wniesionych opłat startowych.

Pula nagród w Biegu Głównym na 10km wzrosła w porównaniu do poprzednim edycji imprezy z ośmiu do dwunastu tysięcy złotych! Najlepsi w klasyfikacjach generalnych wśród mężczyzn i kobiet otrzymają 1000 zł (za I miejsce), 800 zł (II miejsce) i 600 zł (III miejsce). Podium w klasyfikacjach wiekowych będzie w tym roku warte odpowiednio 400 zł, 300 zł i 200 zł. Organizator zastrzega sobie ponadto możliwość ufundowania i wręczania innych dodatkowych nagród i wyróżnień.

Wiadomo już też, że uczestnicy Ostrowieckich Biegów Niepodległości 2021 będą rywalizować na takich samych trasach jak przed dwoma laty (rok temu impreza została odwołana z uwagi na obowiązujące obostrzenia koronowirusowe).

Start i meta Biegu Głównego (10 km) usytuowane zostały na płycie głównej Miejskiego Stadionu Sportowego KSZO. Trasa przebiegać będzie kolejno ul. Świętokrzyską do Ronda 25-lecia NSZZ Solidarności, ul. Traugutta do Ronda Republiki Ostrowieckiej, kładką pieszą równoległą do wiaduktu w ciągu Alei 3 Maja do Ronda Powstania Styczniowego, Aleją 3 Maja, ul. Okólną, ul. Denkowską, ul. Chrzanowskiego, ul. Polną, ul. Iłżecką, przez Rynek Miasta, ul. Starokunowską, ul. Sienkiewicza, ul. Mickiewicza, ul. Żabią do Ronda Powstania Styczniowego i dalej tą samą drogą do mety – kładką pieszą równoległą do wiaduktu w ciągu Alei 3 Maja, ul. Traugutta i ul. Świętokrzyską do Miejskiego Stadionu Sportowego KSZO.

Trasa Biegu Nordic Walking na Alei 3 Maja (na wysokości Kina Etiuda) skręci w Park Miejski im. Marszałka Józefa Piłsudskiego i znów połączy się z biegiem na ul. Mickiewicza.

Zapisy prowadzone są na stronie internetowej www.ostrowiecbiega.pl.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *