Jezioro przed blokiem

Nieutwardzony parking pod blokiem przy ul. Polnej 7a w Ostrowcu Świętokrzyskim podczas deszczowych dni zamienia się w jezioro.
-Zamiast parkingu mamy pod blokiem jezioro, nie mamy jak wjechać pod blok czy wyjechać- skarżą się mieszkańcy. Zarządcą bloku jest wspólnota, ale parkingu już nie. Właścicielem jest starostwo, pisaliśmy pisma o zajęcie się parkingiem, ale póki co nie ma odzewu.
Uciążliwości, z jakimi borykają się mieszkańcy bloku, zgłosiliśmy do starostwa powiatowego. Na odpowiedź w sprawie nie czekaliśmy długo. Już po tygodniu otrzymaliśmy zapewnienie, że parking zostanie wyrównany i utwardzony specjalnym kruszywem.
-Teren przy ulicy Polnej 7a należy do pasa drogowego zarządzanego przez starostwo powiatowe- informuje naczelnik wydziału infrastruktury i rozwoju powiatu w Starostwie Powiatowym w Ostrowcu Świętokrzyskim Tomasz Mroczek. Parking najpierw zostanie wyrównany, a potem utwardzony kruszywem drogowym. Prace te zostaną wykonane najpóźniej do końca października br. Docelowo podejmiemy rozmowy ze wspólnotą bloku przy ul. Polnej 7a w sprawie ewentualnego przekazania jej terenu. 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *