Przed nami 4 edycja Półmaratonu Leśnego

W dniu 3 października Stowarzyszenie Biegaczy OstroBiec oraz Muzeum Archeologiczne i Rezerwat w Krzemionkach zapraszają na 4 edycję Półmaratonu Leśnego , który odbędzie się na terenie lasu otaczającego Rezerwat Krzemionki.

Zgodnie z długoterminowymi prognozami pogody, tego dnia pojawią się idealne warunki do biegania dla wszystkich biegaczy. Niebo będzie słoneczne, a temperatura około 15 stopnia Celsjusza. Do idealnej niedzieli uczestnicy będą już tylko potrzebowali lekkiej, ale ciekawej i widowiskowej trasy. O ten drugi wariant skrupulatnie zadbali członkowie Stowarzyszenia OstroBiec. Trasy będą odpowiednio zabezpieczone i oznaczone.

Impreza rozpocznie się od energetycznej atmosfery na starcie dwóch biegów, które odbędą się tego dnia. Pierwszy z nich to ?półmaraton leśny?, która zacznie się o godzinie 10. Kolejni biegacze ruszą na trasę ?leśnej siódemki? oraz marszu nordic walking pół godziny później. Bieg zadowoli nie tylko biegaczy, ale i tych którzy chcą aktywnie spędzić niedzielę i w ruchu pooglądać ciekawe miejsca, jak pomniki, rzeźby i kapliczki.

A teraz najważniejsze, bieg zostanie zwieńczony medalem opatrzonym znakiem UNESCO. To prawdopodobnie jedyny taki medal w tym kraju. Na uczestników biegu czeka integracyjne ognisko z ciepłym posiłkiem.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *