Poradnie urologiczna i ortopedyczna na NFZ już dostępne w GVM Carint

Od września 2021 roku mieszkańcy Powiatu Ostrowieckiego będą mogli korzystać z jeszcze szerszej oferty bezpłatnej opieki medycznej w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Centrum medyczne GVM Carint ?Serce i Zdrowie? pomyślnie zakończyło drugi już w tym roku proces kontraktowania z NFZ i uruchamia 2 kolejne poradnie: urologiczną i ortopedyczną. Korzystanie z opieki medycznej w poradniach finansowanych przez NFZ wymaga skierowania od lekarza pierwszego kontaktu (POZ) lub innego specjalisty świadczącego opiekę w ramach NFZ.   

Centrum medyczne GVM Carint ?Serce i Zdrowie?, to powstała jesienią 2020 roku placówka medyczna należąca do Centrum Kardiologii GVM Carint. Początkowo centrum medyczne uruchomiło odpłatne poradnie i leczenie zabiegowe w zakresie: urologii, ortopedii, a następnie w zakresie reumatologii i leczenia żylaków kończyn dolnych. Wiosną 2021 ostrowiecki Carint uruchomił 3 poradnie specjalistyczne w ramach NFZ: dermatologiczną, chorób naczyń i proktologiczną. Od września bieżącego roku mieszkańcy Powiatu Ostrowieckiego mają już dostęp do finansowanych przez NFZ poradni: urologicznej i ortopedycznej. Poradnie zlokalizowane są w budynku Centrum Kardiologii GVM Carint przy ul. Szymanowskiego 13 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Rejestracja na wizyty odbywa się pod numerem: +48 662 002 091.

-Po uruchomieniu części świadczeń odpłatnych, cieszących się dużym zainteresowaniem pacjentów, cały czas pracowaliśmy nad rozwojem naszego Centrum Medycznego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Od samego początku dążymy do uruchomienia świadczeń w ramach NFZ. Naszym strategicznym celem, wzorem opieki kardiologicznej, jest zwiększenie dostępności do wysokiej jakości opieki medycznej w Powiecie Ostrowieckim i okolicy – mówi Sebastian Kawalec, Prezes GVM Carint.- GVM Carint w 2020 roku zmienił swoje oblicze, to już nie tylko Centrum Kardiologii, które od ponad 13 lat nieprzerwanie jest dla nas kluczowe i zapewnia ratujące życie procedury medyczne. Centrum Medyczne GVM Carint ?Serce i Zdrowie?, to kompleksowa opieka nad Pacjentem ? od konsultacji specjalistycznych w poradni, przez diagnostykę obrazową jak USG, po leczenie zabiegowe małoinwazyjnymi technikami chirurgicznymi w warunkach szpitalnych. Dziś możemy z całą pewnością powiedzieć, że plan na ten rok zrealizowaliśmy. Zapewniamy opiekę w 6 poradniach na NFZ oraz w 4 odpłatnych, współpracujemy z wykwalifikowanymi lekarzami posiadającymi doświadczenie w leczeniu zabiegowym, zainwestowaliśmy w infrastrukturę i sprzęt, aby nasze Centrum świadczyło usługi na wysokim poziomie, ale i w przyjaznych dla Pacjenta warunkach lokalowych. To wszystko nie oznacza, że nie pracujemy dalej. Mamy plany rozwoju zakresu świadczeń medycznych w ostrowieckiej placówce i dążymy do tego, aby jeszcze więcej osób mogło się dobrze leczyć w swoim mieście. W zakresie kardiologii inwazyjnej zapewniamy pełny profil świadczeń medycznych, które stanowią uzupełnienie zabezpieczenia medycznego szpitala w Ostrowcu. Kardiologia zabiegowa jest doskonałym przykładem dobrej współpracy naszych dwóch jednostek. Opiekę kardiologiczną realizujemy na poziomie godnym szpitali wojewódzkich. Spotykamy się z dużą wdzięcznością ze strony Pacjentów i ich rodzin, co stanowi to dla nas motywację do ciągłego rozwoju. Jesteśmy przekonani, że wielospecjalistyczne centrum medyczne, w którym pracują doskonali lekarze wspierani nowoczesnym sprzętem oraz zapleczem zabiegowym, to bardzo dobra wiadomość dla mieszańców Ostrowca i okolicznych miejscowości.

W Ostrowcu Świętokrzyskim GVM Carint od ponad 13 lat kojarzone jest z wysokimi standardami leczenia kardiologicznego w Centrum Kardiologii Inwazyjnej Elektroterapii i Angiologii. Nowa placówka GVM Carint ?Serce i Zdrowie? powstała w oparciu o wartości i standardy wypracowane na przestrzeni niemal dwóch dekad działalności medycznej. Obecnie Carint leczy pacjentów w kilku miastach w Polsce, gdzie realizuje pełnoprofilowe świadczenia kardiologiczne. Wykonywane są wszystkie typy zabiegów kardiologicznych z wykorzystaniem nowoczesnego i bezpiecznego sprzętu, m.in.: leczenie ostrych zespołów wieńcowych w ramach 24 godzinnych dyżurów zawałowych, angioplastyka tętnic wieńcowych, koronarografia, ablacje zaburzeń rytmu serca, wszczepianie stałych i czasowych układów stymulujących serce (rozruszniki serca). Więcej informacji na stronach: www.gvmcarint.eu oraz www.serceizdrowie.pl

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *