KSZO Galacticos i OKS Opatów w finale ?Świętokrzyskich Orłów ? otwartych mistrzostw piłki nożnej o Puchar Wolnej Polski? (zdjęcia)

Pędzący ekspress z turniejem ?Świętokrzyskie Orły ? otwarte mistrzostwa piłki nożnej o Puchar Wolnej Polski? w kategorii-11 dotrze w sobotę, 2 października, ze swoim finałem do Kielc. Rozegrano już cztery turnieje eliminacyjne, które we wrześniu odbywały się na boiskach w Opatowie, Staszowie, Sandomierzu i Starachowicach. Jakie drużyny okazały się najlepsze i jakie ujrzymy w finale na stadionie przy ulicy Szczepaniaka?

W turnieju eliminacyjnym w Opatowie na stracie stanął komplet drużyn, które zostały podzielone na trzy grupy eliminacyjne. I tak, w grupie A triumfowali piłkarze KSZO Galacticos II przed OKS Opatów, ŁKS Łagów II i GKS Iwaniska. Rywalizację w grupie B wygrali młodzi piłkarze KSZO Galacticos I przed UKS Baćkowice, KS Niedzica i ŁKS Łagów I. Natomiast grupę C podbili piłkarze AP Kadet, którzy wyprzedzili KSZO Galacticos III, OKS Opatów II i LKS Klimontowianka Klimontów. Po dwa najlepsze zespoły z każdej z grup awansowały do  gier ćwierćfinałowych. Zwycięskie w nich ekipy, a więc KSZO Galacticos II, KSZO Galacticos I, UKS Baćkowice i KS Niedzica znalazły się w półfinałach, w których UKS Baćkowice uległ KS Niedzica, a w bratobójczym meczu pierwszy zespół KSZO Galaticos pokonał drugi zespół KSZO Galacticos. W meczu o 3 miejsce UKS Baćkowice pokonał KSZO Galacticos II 5:1. Finał KSZO Galacticos I ? KS Niedzica był niezwykle zacięty. W regulaminowym czasie gry padł bezbramkowy remis. W rzutach karnych lepsi okazali się młodzi ostrowczanie, którzy wygrali tę piłkarską loterię 2:0. Duża  w tym zasługa świetnie broniącego w ekipie z Ostrowca Dominika Snopa.

DSC_1368
DSC_1645
DSC_1767
DSC_2097
DSC_2474
DSC_2705
DSC_3134
DSC_3336
DSC_3634
DSC_3644
DSC_3684
DSC_3685
DSC_3810
DSC_3907
DSC_3912
DSC_3919
DSC_5155
DSC_5180
DSC_5264
DSC_5309
DSC_5313
DSC_5373
DSC_5374
DSC_5376
DSC_5457
DSC_6386
DSC_6413
DSC_6433
DSC_6477
previous arrow
next arrow
DSC_1368
DSC_1645
DSC_1767
DSC_2097
DSC_2474
DSC_2705
DSC_3134
DSC_3336
DSC_3634
DSC_3644
DSC_3684
DSC_3685
DSC_3810
DSC_3907
DSC_3912
DSC_3919
DSC_5155
DSC_5180
DSC_5264
DSC_5309
DSC_5313
DSC_5373
DSC_5374
DSC_5376
DSC_5457
DSC_6386
DSC_6413
DSC_6433
DSC_6477
previous arrow
next arrow

  Najlepszym zawodnikiem turnieju w Opatowie wybrany został Marcel Budzeń z KSZO Galacticos, a najlepszym bramkarzem Hubert Repiec z KS Niedzica. Puchar fair play powędrował do KSZO Galacticos II. Nagrody wręczali burmistrzowie Opatowa ? Grzegorz Gajewski i Mariusz Staniek, prezes Fundacji Aktywni dla Polski Patryk Tyryłło, a także dyrektor biura poselskiego minister Anny Krupki, pod patronatem której odbywa się turniej ?Świętokrzyskie Orły?, na co dzień członek zarządu Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej, Łukasz Korus.

W staszowskich eliminacjach do ?Otwartych Mistrzostw Piłki Nożnej o Puchar Wolnej Polski? do walki o podium włączyło się 11 drużyn: Baszta Rytwiany, Czarni Połaniec, PSP Smerdyna, Pogoń II Staszów, PSP Wiązownica Duża, PSP nr 1 w Staszowie, PSP nr 2 w Staszowie, PSP w Koniemłotach, PSP w Mostkach, ?Jutrzenka? w Dobrej, Pogoń I Staszów. Wygrał zespół Czarnych Połaniec, pokonując w finale Basztę Rytwiany. Trzecią lokatę wywalczyła ekipa Pogoni I Staszów. Zespół Pogoni II wygrał klasyfikację fair play. Najlepszym bramkarzem wybrano Filipa Dąbrowskiego z Czarnych I. Najlepszym strzelcem okazał się Hubert Stępień z Baszty Rytwiany.

Turniej w Staszowie zaszczyciła i wraz z burmistrzem Leszkiem Kopciem wręczała nagrody sama pani minister sportu, Anna Krupka.

-Poprzez takie wydarzenia staramy się aktywizować młodzież po trudnym czasie pandemii. Jednym z jej negatywnych skutków jest właśnie spadek sprawności fizycznej u najmłodszych. Organizacja takich przedsięwzięć na pewno pomoże w rozwiązaniu tego problemu ? komentuje sternik naszego sportu.

Trzeci z turniejów eliminacyjnych rozegrano w Sandomierzu.  Na stracie stanęło 12 drużyn, które zostały podzielone na trzy grupy eliminacyjne. Zawody wygrała drużyna Stali Stalowa Wola, która w finale pokonała Siarkę Tarnobrzeg 5:2. Trzecią lokatę wywalczyli piłkarze OKS Opatów, którzy pokonali Wisłę Sandomierz 2:0. Na kolejnych miejscach uplasowali się: AP PAS Skarżysko, Siarka II, Wisła II, Klimontowianka I, Piasta Osiek, LZS Samborzec, Klimontowianka II oraz OKS Opatów II. Najskuteczniejszym strzelcem turnieju w Sandomierzu został Antoni Tonderys ze Stali Stalowa Wola, a najlepszym bramkarzem Jan Gajewski z OKS Opatów. Nagrody wręczali burmistrz Sandomierza ? Marcin Marzec i dyrektor MOSiR w Sandomierzu ? Paweł Wierzbicki.

Niezwykłe emocje towarzyszyły także rywalizacji na turnieju w Starachowicach. W spotkaniach ćwierćfinałowych zanotowaliśmy pewne wygrane – Staru Starachowice nad GKS Rudki 5:1, Piłkarskiej Akademii Skarżyska  PAS nad AP Szydłowiec 12:0, Juventy Starachowice nad Derbami Warszawa 2:0 i Młodzika Radom nad Gryfią Mirów 4:2. W półfinale gospodarze turnieju grali ze zmiennym szczęściem. Juventa bowiem uległa Młodzikowi Radom 2:6, a Star pokonał dzielnie walczącą ekipę PAS Skarżysko 2:0. Emocje sięgnęły zenitu w meczach o miejsca na pudle zawodów. Najpierw, w potyczce o 3 miejsce Juventa Starachowice w regulaminowym czasie gry zremisowała 2:2 z PAS Skarżysko. O wszystkim decydowały więc rzuty karne. W tej piłkarskiej loterii młodzi starachowiczanie nie pomylili się ani razu. Wygrali 3:2 i to oni zajęli najniższe miejsce na podium. Później, na bardzo dobrym poziomie oglądaliśmy spotkanie finałowe. Star nie okazał się gościnny i po zaciętym boju pokonał radomskiego Młodzika 3:2. Najskuteczniejszym strzelcem turnieju w Starachowicach został Marcel Kubicz z Gryfii Mirów, a najlepszym bramkarzem Alan Wiśniewski z Młodzika Radom. Puchar fair play trafił do czwartego zespołu turnieju, PAS Skarżysko.

Wszystkie turnieje odbyły się na najwyższym poziomie organizacyjnym i sportowym, ze znakomitą oprawą oraz masą atrakcji i niespodzianek i aktywności ruchowych w ramach Sportowych Pikników Wolności. Wszystko po to, by w dobie wychodzenia z pandemii jak najbardziej zachęcać nasze dzieci do prawdziwej rywalizacji sportowej. Ceremonie wręczenia nagród były godne finału Ligi Mistrzów, a podczas meczów nikt nawet przez chwilę nie będzie się nudzić. Fundacja Aktywni dla Polski prezesem Patrykiem Tyryłło na czele przykłada ogromną uwagę do każdego elementu organizacji turniejów.

Każdy z turniejów promuje pamięć o regionalnych polskich bohaterach. Podczas zawodów upamiętnione zostały postacie Wacława Króla, Adama Bienia, Jana Piwnika, ks. Kazimierza Sykulskiego i Stefana Artwińskiego. Wszystkie drużyny otrzymały pakiety startowe z cennymi sportowymi upominkami, a także medale i puchary. Najlepsze zespoły otrzymały vouchery do sklepu sportowego na kwotę 1000, 700 i 500 zł. Impreza współfinansowana jest ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Prawo startu w kieleckim turnieju uzyskały następujące ekipy: Star Starachowice, Młodzik Radom, Juventa Starachowice, KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski, KS Niedzica, UKS Baćkowice, Czarni Połaniec, Baszta Rytwiany, Pogoń Staszów, FA Stalowa Wola, Siarka Tarnobrzeg, OKS Opatów. Listę zespołów rezerwowych tworzą natomiast: AP PAS Skarżysko-Kamienna, KSZO 1929 Galacticos II Ostrowiec Świętokrzyski, Pogoń Staszów II, Wisła Sandomierz oraz AKS Busko-Zdrój.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *