Leasing maszyn budowlanych ? zalety i procedura

Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie przedsiębiorstwa budowlanego niemającego dostępu do specjalistycznych maszyn. Choć niewielkie firmy często decydują się na wynajem sprzętu, którego używają tylko sporadycznie, tak jednak zazwyczaj najkorzystniejsza jest możliwość pełnego dysponowania nim. Jego zakup jest kosztowny, ale na szczęście z pomocą przychodzi leasing. Jakie są jego zalety i jak wygląda procedura starania się o to finansowanie? Sprawdź już teraz!

Dlaczego akurat leasing?

Duże zainteresowanie leasingiem to efekt licznych korzyści, jakie przynosi on przedsiębiorcom. Przede wszystkim firma może bardzo elastycznie dopasować harmonogram spłat do własnych potrzeb ? umowa ta wiąże się z comiesięcznym opłacaniem rat. Kolejną zaletą są niskie koszty. Przy leasingu operacyjnym raty mogą być stosunkowo niewielkie, a do tego na rynku dostępne są oferty z zerową wpłatą wstępną. Oznacza to, że maszynę budowlaną można leasingować bez wkładu własnego.

Istotne są także liczne korzyści, z których mogą skorzystać leasingobiorcy prowadzący działalność gospodarczą. Ważne jest również to, że w przypadku leasingu przedsiębiorca nie musi obawiać się pogorszenia zdolności kredytowej.

Jakie maszyny budowlane można leasingować?

W zasadzie ciężko doszukiwać się jakichś ograniczeń w zakresie tego, jakie urządzenia budowlane można leasingować. Leasing maszyn budowlanych może obejmować zarówno różnego rodzaju drobnego sprzętu, jak i specjalistycznych maszyn, takie jak koparki, dźwigi jezdne, zagęszczarki, walce i wiele więcej.

Co warto dodać, nie muszą to być urządzenia fabrycznie nowe. Istnieje możliwość leasingowania sprzętu pochodzącego z rynku wtórnego. Niektórych leasingodawcy udzielają finansowania nawet na maszyny mające aż do 15 lat. Dzieje się tak dlatego, że są one bardzo trwałe i wolno tracą na wartości.

Co trzeba zrobić, aby otrzymać leasing na maszyny budowlane?

Jedną z ważniejszych zalet leasingu, o której jeszcze nie wspominaliśmy, są stosunkowo niewielkie wymagania związane ze zdolnością kredytową leasingodawcy. Zazwyczaj wnioskujący musi:

  • prowadzić działalność gospodarczą przez okres minimum 1-2 lat,
  • dysponować wkładem własnym opiewającym na około 10% wartości sprzętu budowlanego ? są oferty z zerowym czynszem inicjalnym,
  • poprawnie wypełnić wniosek leasingowy i dołączyć do niego wymagane przez leasingodawcę dokumenty.

W większości przypadków istnieje możliwość uzyskania finansowania nawet na 6 lat. Zwykle minimalny okres to 24 miesiące. Choć jest opcja skorzystania z finansowania z zerowym wkładem własnym, pamiętaj, że otrzymanie takiego leasingu może być trudne. Leasingodawca musi wtedy lepiej poznać klienta, co zwykle wiąże się z dodatkowymi formalnościami.

Co może sprawić trudności przy staraniu się o leasing?

Jest kilka sytuacji, w których starający się o finansowanie może mieć problemy z jego otrzymaniem. Dotyczy to przede wszystkim młodych firm budowlanych, które dopiero rozpoczęły swoją działalność. Przeszkodą będzie także negatywna historia w bazie BIK lub KRD. Pamiętaj również o tym, że większość leasingodawców oczekuje od swoich klientów stabilnej sytuacji finansowej.

Jak znaleźć najlepszy leasing? Skorzystaj z porównywarki!

Chcesz znaleźć korzystny dla Ciebie leasing na maszyny budowlane, który nie nadwyręży finansów Twojej firmy i sprosta konkretnym oczekiwaniom? W takim razie najlepiej zleć zadanie jego wyszukania specjalistom. Może to zrobić np. poprzez stronę https://vleasing.pl, wypełniając na niej i wysyłając specjalny formularz. Otrzymasz przejrzyste zestawienie ofert, a do tego wsparcie fachowców z branży.

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *