Tymczasowy areszt dla sprawcy śmiertelnego wypadku

19-letni Filip G., podejrzany o spowodowanie śmiertelnego wypadku w Ostrowcu Świętokrzyskim na skrzyżowaniu ulic Radwana i Polnej, w którym zginął 75-letni mężczyzna, a dwie osoby odniosły obrażenia powodujące naruszenie czynności ciała lub rozstrój zdrowia trwający dłużej niż 7 dni, usłyszał prokuratorskie zarzuty. Na wniosek prokuratora sąd orzekł wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Monika Gronek, Zastępca Prokuratora Rejonowego w Ostrowcu Świętokrzyskim, poinformowała, że mężczyzna umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W chwili zdarzenia znajdował się w stanie nietrzeźwości, jechał z nadmierną prędkością i nie zachował należytej ostrożności. Jedna osoba w tym wypadku poniosła śmierć, a dwie – jedna z volvo, a druga z bmw – odniosły tzw. średnie obrażenia powodujące naruszenie czynności ciała lub rozstrój zdrowia trwający dłużej niż 7 dni. 19-latkowi, który uciekł z miejsca wypadku, a w chwili zdarzenia był nietrzeźwy, grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura wystąpiła z wnioskiem do sądu o tymczasowe aresztowanie kierowcy bmw na okres 3 miesięcy. Jak powiedział Prokurator Rejonowy Cezary Skalmierski, sąd orzekł tymczasowy areszt wobec Filipa G.

Przypominamy, że do wypadku doszło w dniu 10 października 2021 r. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 19-latek kierujący pojazdem marki BMW, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, jadącemu prawidłowo pojazdowi marki Volvo, którym podróżowały cztery osoby. 75-letni pasażer volvo zmarł w szpitalu, a dwie osoby zostały ranne. Kierowca bmw po wypadku zbiegł z miejsca zdarzenia, ale szybko został zatrzymany przez policjantów. Miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *