Maseczki nadal obowiązkowe

Policjanci każdego dnia sprawdzają osoby poddane kwarantannie, kontrolują różne placówki sprawdzając, czy osoby przebywające w tych miejscach stosują się do obowiązujących obostrzeń. Sprawdzają też, czy użytkownicy komunikacji miejskiej zasłaniają prawidłowo usta i nos.

-Nadal mamy obowiązek zachować odpowiedni odstęp podczas przemieszczania się, dbać o higienę oraz zasłaniać usta i nos w miejscach publicznych. Nakaz ten obowiązuje: w autobusie, tramwaju i pociągu, w sklepie, galerii handlowej, banku, na targu i na poczcie, w kinie i teatrze, u lekarza, w przychodni, w kościele i szkole, na uczelni w urzędzie (jeśli idziesz załatwić tam jakąś sprawę) i innych budynkach użyteczności publicznej ?mówią policjanci.

Warto pamiętać o prawidłowym używaniu maseczki ochronnej, noszona na brodzie nie spełnia swojego zadania. Element ten ma zasłaniać usta i nos!

Konsekwencją lekkomyślnego podejścia do pandemii może być nie tylko mandat nałożony przez policjanta, czy inne, o wiele dotkliwsze kary finansowe. Pamiętajmy, że walczymy z niebezpiecznym wirusem, który może pozbawić nas i bliskich najcenniejszej wartości, jaką jest życie.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *