Kielecki Teatr Tańca w Ostrowieckim Browarze Kultury

W poniedziałek, 8 listopada, w Ostrowieckim Browarze Kultury będzie można zobaczyć spektakl Kieleckiego Teatru Tańca pt. ?Brodzić po wodzie?. Bezpłatne wejściówki dostępne będą od 2 listopada od godz. 8.00 w recepcji Ostrowieckiego Browaru Kultury. Ilość miejsc ograniczona.
Spektakl ów jest zbiorem autorskich choreografi i do pieśni Negro spirituals, opracowanych w formie scenicznej tańca modern-jazz. Autorzy pragną przybliżyć ekspresję afro-amerykańskiego
stylu teatru tanecznego, który łączy w sobie ducha chrześcijaństwa kultury zachodniej oraz afrykańską tradycję wyrażania się poprzez taniec i śpiew. Komplementarność muzyki i tańca przez dziesięciolecia łączyła ludzi czarnych i białych w przestrzeni harmonijnego współistnienia. Gospel tworzy wspólnotę artystycznej modlitwy,dając nadzieję i ukojenie.
Spektakl w Miejskim Centrum Kultury (8 listopada br. godz.18 scena w Kinie Etiuda w Ostrowieckim Browarze Kultury), będzie wystawiony do muzyki mechanicznej. Informacje pod nr tel. 781 80 40 70. 

fot. Bartosz Kruk

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *