Z policyjnych raportów. Amfetamina w aucie, kolizja na osiedlu, złodziejska wpadka

Amfetamina we francuskim aucie

W dniu 26 października 2021 r., w Bodzechowie, policjanci z Wydziału Kryminalnego ostrowieckiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Peugeot.
-Pojazdem podróżowało 3 młodych mężczyzn, a przy jednym z nich policjanci ujawnili zawiniątko z białym proszkiem. Wstępne badania potwierdziły, że zabezpieczona substancja to amfetamina. 19-letni właściciel narkotyków został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim.
W dniu 27 października 2021 r. ostrowczanin usłyszał zarzut posiadania kilku porcji amfetaminy. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Kolizja na osiedlu
W dniu 26 października 2021 r., w Ostrowcu Świętokrzyskim na os. Rosochy, doszło do kolizji drogowej. Z relacji zgłaszającego wynikało, że w jego zaparkowanego citroena uderzył pojazd marki Opel. Ponadto świadek twierdził, że po tym, jak wyczuł od sprawcy kolizji silną woń alkoholu zabrał mu kluczyki uniemożliwiając mu w ten sposób dalszą jazdę.
-Policjanci z ostrowieckiej drogówki ustalili, iż nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 42-letni ostrowczanin, który prowadził swoje auto mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie ? mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości 42-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Dodatkowo odpowie on za spowodowanie kolizji drogowej.
Wpadka za drugim razem
W dniu 25 października 2021 r. ostrowieccy policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z miejscowych marketów budowlanych, gdzie jeden z klientów w trakcie pobytu na sklepie wziął z półki walizkę z dwoma wiertarko -wkrętarkami, a następnie udał się z nimi na teren działu ogrodniczego.
-Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że 32-latek wyjął tam z opakowań elektronarzędzia i włożył je do podręcznej torby ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Mężczyzna został ujęty przez pracowników ochrony w chwili, gdy próbował opuścić teren sklepu ze skradzionym towarem.
Z relacji personelu wynikało, że ten sam klient, dzień wcześniej w taki sam sposób skradł dwie wiertarko -wkrętarki. Wartość skradzionego mienia wyceniono na blisko 1.400 złotych.
W dniu 26 października 2021 r. przedstawiono mu zarzut kradzieży, do której się przyznał. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *