Znicze Pamięci

Przed zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym starosta ostrowiecki Marzena Dębniak, wicestarosta Andrzej Jabłoński, członek zarządu Agnieszka Rogalińska i przewodniczący Rady Powiatu Mariusz Pasternak oraz sekretarz powiatu, Łukasz Witkowski, odwiedzili groby osób związanych z samorządem, a także miejsca pamięci w  powiecie ostrowieckim.

 Samorządowcy na nagrobnych płytach zapalili znicze oraz ozdobili  je tradycyjnymi chryzantemami. Znicze pamięci zapłonęły m..in. na mogiłach poległych partyzantów w Woli Grójeckiej i na mogiłach poległych w Powstaniu Styczniowym w Czarnej Glinie, na obelisku poświęconym żołnierzom Armii Krajowej w Jeleńcu, przy pomniku na ul. Okólnej i ul. Sandomierskiej oraz na indywidualnych nagrobkach znajdujących się na ostrowieckich nekropoliach.

Oddali hołd zmarłym samorządowcom

Przedstawiciele ostrowieckich władz, jak co roku, w przededniu Wszystkich Świętych odwiedzili groby zmarłych samorządowców. Prezydent Jarosław Górczyński zapalił znicze na mogiłach byłych burmistrzów, prezydentów i radnych, między innymi Kazimierza Zapałowskiego i dr. Jana Głogowskiego. 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *