Kierowca bmw z narkotykami i bez prawa jazdy…

W dniu 4 listopada 2021 r. ostrowieccy kryminalni na terenie gminy Kunów zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki BMW. 17-letni kierowca, mieszkaniec gminy Kunów, posiadał przy sobie ponad 6 gramów suszu roślinnego i porcję białego proszku. Wstępne badania testerem narkotykowym wykazały, że była to marihuana i amfetamina.

-W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych należących do kierowcy bmw, mundurowi znaleźli kolejne narkotyki. Łącznie kryminalni zabezpieczyli blisko 25 gramów marihuany i porcję amfetaminy. Ponadto w trakcie czynności wyszło na jaw, że 17-latek nie posiada uprawnień do kierowania oraz że prowadził samochód będąc pod wpływem narkotyków, co wstępnie przeprowadził test, który dał wyniki pozytywny ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W dniu 5 listopada 2021 r. 17-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Za to przestępstwo ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności. Niewykluczone, że odpowie on również za jazdę pod wpływem narkotyków, za co grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. Wobec sprawcy takiego przestępstwa sąd również  orzeka zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 lat oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym w kwocie nie niższej niż 5.000 zł.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *