Za dużo gazu (zdjęcia)

W dniu 14 listopada 2021 r., przed godz. 15, w Bartoszowinach, mundurowi grupy SPEED z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zatrzymali do kontroli osobowego busa marki Opel, którego kierujący w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 28 km/h.

-Za kierownicą siedział 38?latek, który wracał z wycieczki na teren województwa podlaskiego wraz z ośmioma chłopcami w wieku od 13 do 15 lat ?informuje Biuro Prasowe KWP w Kielcach. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec Gdańska miał w swoim organizmie blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy, a na miejsce kontroli musiała dojechać kierowniczka wycieczki, która przejęła opiekę nad chłopcami.

Za tego typu drogowe przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz minimum 3?letni zakaz kierowania pojazdami. 

W dniu 12 listopada 2021 r., kilka minut po godz. 13, w Janowicach w gminie Waśniów, dzielnicowi z Komisariatu Policji w Kunowie zatrzymali do kontroli drogowej pojazd dostawczy marki Mercedes.

-Kierujący autem mężczyzna popełnił wykroczenie drogowe, nie stosując się do znaku ?STOP? ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Z tego powodu jadący radiowozem policjanci musieli gwałtownie zjechać na pobocze. Jak się okazało 56-letni mieszkaniec gminy Nowa Słupia miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

 

Z kolei w dniu 14 listopada 2021 r., ok. godz. 22, w Ostrowcu Świętokrzyskim na ul. Samsonowicza, policjanci z ostrowieckiej drogówki zatrzymali 49-letniego mieszkańca gminy Bodzechów, który prowadził osobowego volkswagena, mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Obaj amatorzy jazdy na ?podwójnym gazie? odpowiedzą przed sądem. Grozi im utrata prawa jazdy i kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *