Jak korepetycje wpływają na edukację?

W dzisiejszych czasach do lamusa przeszedł pogląd, że na korepetycje uczęszczają wyłącznie dzieci, które mają problemy w nauce. Oczywiście zdarzają się takie przypadki, jednakże w większości na dodatkowe lekcje chodzą osoby, które są ambitne i ukierunkowane na osiągnięcie sukcesu. Nie jest również regułą, że nauczycieli prywatnych poszukują wyłącznie rodzice dla swoich dzieci ? co raz częściej również dorośli korzystają z korepetycji, chcąc polepszyć swoją sytuację na rynku pracy. W przedmiotowym artykule przedstawimy, jak korepetycje wpływają na edukację i na odwrót ? w jaki sposób poziom edukacji wpływa na rynek korepetycji w Polsce. Zapraszamy do lektury!

Dlaczego coraz więcej ludzi decyduje się na korepetycje?

Generalnie odpowiedź na to pytanie zostało już częściowo udzielone we wstępie niniejszego artykułu. Ludzie uświadomili sobie, że jedynie dobre wykształcenie i znajomość języków obcych jest gwarantem znalezienia dobrze płatnej i interesującej pracy. Co najważniejsze, jak wspomniano tutaj, trend ten dotyczy każdej grupy wiekowej ? prywatnych lekcji szukają zarówno rodzice dla swoich pociech, studenci, jak i osoby, które na pierwszy rzut oka mogą się pochwalić ugruntowaną i pewną sytuacją zawodową. Trzeba jednoznacznie uznać, że poszukiwanie dodatkowych źródeł nabywania wiedzy jest bardzo korzystne dla ogółu społeczeństwa.

Wpływ korepetycji na edukację

W następnej kolejności należy przedstawić, jaki wpływ mają korepetycje na edukację, jednak najpierw trzeba wskazać, jak się ma poziom edukacji na rynek korepetycji w Polsce. Przede wszystkim
w niniejszym artykule nie będziemy oceniać realiów szkolnictwa panujących w naszym kraju. Koniecznym jest jednak zauważenie, że klasy w szkołach są zazwyczaj dość liczne ? powyżej 20 osób, nie rzadko zaś liczba uczniów przekracza 30 osób. Nauczycielom ciężko skupić się na poszczególnych jednostkach, wobec czego brak jest jakiegokolwiek mentoringu. Ciężko zresztą obarczać właśnie dydaktyków za ten stan rzeczy ? na świecie generalnie jest podobnie. Po drugie, uczniom w nabywaniu wiedzy nie pomaga podstawa programowa. Nie od dziś jest wiadomym, że jest zbyt szeroka i rozbudowana, zawierając naprawdę masę niepotrzebnych kwestii. Wskazać również trzeba, że nauczanie w Polsce w dalszym ciągu oparte jest przede wszystkim na bezmyślnym wkuwaniu. Dużo lepiej byłoby uczyć dzieci logicznego myślenia i rozwiązywania problemów, ale to jest jedynie nasza, subiektywna sugestia. Niemniej biorąc powyższe czynniki wpływające na ocenę systemu edukacji, wskazać trzeba, że korepetytorzy naprawdę mają ręce pełne roboty. Wiele młodych i starszych osób chce się rozwijać nieszablonowo, a więc ponad obowiązujące wymagania egzaminacyjne. Stąd tak duże zainteresowanie lekcjami prywatnymi! W drugą stronę działa to tak, że uczniowie uczęszczający na korepetycje uzyskują lepsze wyniki w nauce, niejako napędzając pozostałych do większego wysiłku! Korepetycje więc polepszają system edukacji w naszym kraju.

Gdzie znaleźć odpowiedniego korepetytora?

Odpowiedź na to pytanie jest wręcz banalna ? w serwisie Buki.org! Jest to nowoczesna wyszukiwarka, na której oferują się nauczyciele rozsiani po całym kraju, specjalizujący się praktycznie w każdej możliwej dziedzinie. Nie trudno znaleźć korepetytora z matematyki czy historii, ale są również bardziej niszowe specjalności, takie jak nauka śpiewu, czy programowanie! Dlatego też zachęcamy gorąco do wypróbowania serwisu Buki.org już dzisiaj!

Wpływ korepetycji na edukację jest niebagatelny. Uczestnicy lekcji prywatnych osiągają lepsze wyniki w nauce i mają znaczne większe szanse na osiągnięcie sukcesu w dorosłym życiu. Dlatego też nie warto czekać ani jednego dnia dłużej i już dzisiaj rozpocząć poszukiwanie nauczyciela prywatnego z wybranej dziedziny!

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *