Pewna wygrana szczypiornistów KSZO

I liga piłki ręcznej mężczyzn. Grupa D. *KSZO Ostrowiec Świętokrzyski ? KS Viret CMC Zawiercie 35:29 (18:12).

KSZO: Kijewski, Piątkowski ? Chmielewski 6, Falasa 4, Iskra 5, Jeżyna 3, Ćwięka 6, Kogutowicz 1, Lazarowicz, Grabowski 2, Granat, Kłonica, Jędrzejewski 4, Wojkowski 4 oraz Cukierski, Jagiełło. Trener: Tomasz Radowiecki.

Kary: 18 min. Karne: 1/1.


Viret: Jarosz 1, Teterycz ? I.Zagała 2, Matysek, Rola 1, Bugaj 5, Kurzawa 2, S.Zagała 7, Kałuża, Wójcik 2, Put 3, Cegłowski 6 oraz Bednarz, Medwid. Trener: Mariusz Szczygieł.

Kary: 12 min. Karne: 5/4.

Sędziowali: Marcin Kret i Szymon Świątek (obaj z Krakowa). Widzów: 280.

Szczypiorniści KSZO odnieśli pewne i w pełni zasłużone zwycięstwo, umacniając się na trzeciej pozycji w tabeli grupy D I ligi. Za tydzień jadą do Piekar Śląskich weryfikować swoją grę z niepokonaną dotychczas Olimpią.

W sobotnim meczu po 10 minutach nasza drużyna prowadziła już 10:3. Podopieczni trenera Tomasza Radowieckiego zdobywali bramki po przemyślanych akcjach, podczas gdy nasi rywale niemiłosiernie obijali poprzeczkę i słupki naszej bramki. Goście prezentowali szybki handball, ale ostrowiecki zespół przyjął te wyzwanie i w sumie dyktował warunki gry. W efekcie, na przerwę KSZO schodził z sześciobramkowym prowadzeniem.

W drugiej połowie nasi szczypiorniści utrzymywali tę przewagę. Goście próbowali różnych rozwiązań w grze obronnej. Indywidualnie kryli Jakuba Ćwiękę. W 41 min. zmniejszyli dystans do KSZO do stanu 23:20, ale odpowiedź ostrowieckiego zespołu była niezwykle skuteczna, bo w 50 min. na tablicy świetlnej widniał rezultat 29:21. Dwie minuty później było 31:23i praktycznie po meczu. W samej końcówce nasz szkoleniowiec wykorzystując tę przewagę próbował już różnych wariantów i ustawień, z gradacji kar czerwone kartki ujrzeli Damian Falasa i Michał Grabowski, ale KSZO nie miał jakichkolwiek problemów z utrzymaniem prowadzenia.

Przed meczem nasz klub wraz z Drużyną Wsparcia KSZO Handball specjalną koszulką podziękował kapitanowi zespołu, Maciejowi Jeżynie, za ponad 500 bramek we wszystkich sezonach KSZO w I lidze. Tak, tak, ?Jurek? obok Michała Piątkowskiego i Macieja Cukierskiego jest graczem KSZO, który występuje w zespole nieprzerwanie od czasu awansu do I ligi. Gratulujemy i my!

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *