Przegrana siatkarek KSZO SMS w Tomaszowie Lubelskim

II liga siatkówki kobiet. Grupa IV. *Tomasovia Tomaszów Lubelski ? KSZO SMS Ostrowiec Świętokrzyski 3:0 (26:24, 25:20, 25:18).

Tomasovia:  Wąsik, Oleś, Klisiak, Wałek, Świerkosz, Kaczmarczyk, Lubas, Orzykowska, Zaturska, Rodak, Staworzyńska oraz Dąbrowska i Wiśniewska (libero). Trener: Stanisław Kaniewski.

KSZO SMS: Nowaczek, Mich, Błaszczyk, Piotrowska, Kos, Klepacz, Imiełowska, Ścibisz, Jakus, Żurawska, Stefańska oraz Kowalik i Rdzanek libero). Trener: Piotr Brodawka.

Tomasovia, która w poprzednim sezonie walczyła o awans do I ligi, a obecnie jest liderem rozgrywek, okazała się dla naszych młodych siatkarek zbyt trudnym rywalem. Łatwo więc w Tomaszowie Lubelskim nie było i nie będzie za tydzień, kiedy to KSZO SMS podejmować będzie wiceliderujące siatkarki Silesii Volley Mysłowice.

W I secie nasza drużyna postawiła rywalkom trudne zadanie. Tomasovia prowadziła 16:11 i 19:13, ale siatkarkom KSZO SMS udało się zmniejszyć dystans do stanu 21:20, a później doprowadzić do gry na przewagę.

W II secie znów Tomasovia okazała się lepsza w końcówce partii. Prowadziła 18:17, 20:19, 22:20 i kończąc udanie trzy akcje z rzędu objęła prowadzenie w meczu 2:0.

W III secie Tomasovia prowadziła z kolei 15:12, 19:16 i 20:17, by znów w decydującej fazie seta podkręcić tempo i zakończyć mecz bez straty seta.

Nasza drużyna po przergranej z Tomasovią zajmuje aktualnie 7 miejsce w tabeli.