Nowe farmy fotowoltaiczne na terenie powiatu włoszczowskiego

Kolejne dwie farmy fotowoltaiczne powstały na terenie powiatu włoszczowskiego. Będą generowały łączną moc prawie 2 MW! Elektrownie przyjazne środowisku zostały zrealizowane przez PCWO  Energy ? jednego z liderów branży fotowoltaicznej w Polsce. W tym roku firma planuje oddanie jeszcze 30 takich inwestycji. Aż 6 w województwie świętokrzyskim.

PCWO Energy ? firma z polskim kapitałem

PCWO Energy działa na rynku branży fotowoltaicznej z sukcesami już od kilku lat. To doświadczona kadra specjalistów, która z powodzeniem uczestniczy w aukcjach organizowanych przez Urząd Regulacji Energetyki. W ramach nich ? zwycięskie projekty uzyskują wsparcie na kolejnych 15 lat.
? Cały czas się rozwijamy, a pomagają nam w tym również wygrane aukcje OZE. Posiadamy duży wolumen projektów ze wsparciem ? zaznacza Przemysław Chmielewski, dyrektor zarządzający PCWO Energy. Firma konsekwentnie buduje pozycję lidera w branży fotowoltaicznej w Polsce. Obecnie pozyskuje średnio około 230 gruntów miesięcznie.

? Jesteśmy rozpoznawalnym partnerem dla potencjalnych dzierżawców, a to sprawia, że zaufało nam już wielu klientów. Nasza firma nie tylko dzierżawi działki, ale faktycznie realizuje na nich inwestycje. Działamy kompleksowo, co jest ważne dla osób, które powierzają nam grunt ? podkreśla Przemysław Chmielewski.

Ambitne plany spółki

W IV kwartale PCWO Energy planuje ukończenie aż 32 nowych elektrowni fotowoltaicznych. Sześć z nich powstanie na obszarze województwa świętokrzyskiego, w tym dwie ? na terenie powiatu włoszczowskiego. Kolejne projekty zostaną zrealizowane w województwach pomorskim, kujawsko-pomorskim, łódzkim i podkarpackim.

? Tempo naszego rozwoju jasno wskazuje, że do końca roku będziemy obecni z projektami na różnym etapie rozwoju w każdym powiecie w Polsce ? relacjonuje dyrektor zarządzający PCWO Energy. Inwestycje zaczną generować zieloną energię już na początku przyszłego roku. Obecnie na obu farmach trwają prace finalizujące projekty.

? OZE to przyszłość. Takie farmy, jak te w powiecie włoszczowskim, są w stanie wygenerować energię, która zasili ponad 900 gospodarstw domowych, a jednocześnie ? produkcja tego prądu jest przyjazna dla środowiska ? dodaje.

Szukają gruntów w całej Polsce

Spółka poszukuje gruntów w całej Polsce pod budowę farm fotowoltaicznych.

? Rolnictwo obecnie staje się coraz mniej opłacalne, dlatego dzierżawa gruntu o niskiej jakości gleb ? jest świetną alternatywą dla osób posiadających ziemię ? zaznacza Przemysław Chmielewski. Do firmy codziennie zgłaszają się osoby, które chcą podjąć współpracę ze spółką i czerpać z niej przychody.

? Nasz zespół każdego dnia weryfikuje kilkadziesiąt zgłoszeń od posiadaczy gruntów. Sprawdza, czy na danym terenie będziemy mogli zrealizować inwestycję. Do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie, a stawki czynszu za dzierżawę, jakie proponujemy ? są bardzo atrakcyjne ? mówi dyrektor zarządzający PCWO Energy. Na zgłoszenia od właścicieli gruntów firma czeka pod numerem telefonu  41 277 11 11 lub e-mailem: biuro@pcwoenergy.pl

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *