Chciała sprzedać deskę snowboardową…

W dniu 24 listopada 2021 r. do ostrowieckiej komendy zgłosiła się 45?letnia mieszkanka miasta, która na jednym z portali ogłoszeniowych wystawiła do sprzedaży deskę snowboardową wraz z akcesoriami. Nie zarobiła na tej transakcji, ale poniosła stratę.

-Za pośrednictwem komunikatora ze sprzedającą, skontaktowała się osoba, która wyraziła chęć zakupu wystawionego przez nią przedmiotu ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Po uzgodnieniu warunków sprzedaży 45-latka otrzymała link, skąd miała odebrać pieniądze. Sprzedająca nic nie podejrzewając, kliknęła kilka razy w niego, a następnie zalogowała się na swoim koncie bankowym, po czym otrzymała informację z banku, że przeszła pozytywnie weryfikację. Kolejno otrzymała SMA-a z banku, aby wprowadziła przesłane jej kody. Następnie po kilku minutach bank poinformował ją, że do jej konta zostało przypisane kolejne urządzenie. Po tym zorientowała się, że padła ofiarą oszustów i z jej konta zniknęło 450 złotych.

Policjanci z ostrowieckiej komendy prowadzą kilka spraw dotyczących oszustw dokonanych za pośrednictwem portali internetowych. Zalecają ostrożność, czujność i ograniczone zaufanie, aby uniknąć problemów i nie stać się kolejną ofiarą oszustów.

Fot. zdjęcie poglądowe

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *