Świetny mecz szczypiornistów KSZO. Wysoko wygrali w hali liderującej Olimpii

I liga piłki ręcznej mężczyzn. Grupa D. *Olimpia Piekary Śląskie – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 24:31 (8:14).

Olimpia: Zapora 2, Zemelka ? Całujek 3, Chromy 3, Kowal 2, Rosół 1, Ludyga 1, Kotalczyk 2, Czapla 4, Miłek 6 oraz Serafin, Wawrzyniak, Jakubowski, Więckiewicz, Budziałowski, Beczek. Trener: Mariusz Kempys.

Kary: 8 min. Karne: 2/2.

KSZO: Kijewski, Piątkowski ? Chmielewski 8, Iskra 1, Jeżyna 7, Ćwięka 6, Kogutowicz 1, Lazarowicz 3, Granat 1, Wojkowski 4 oraz Falasa, Jędrzejewski, Cukierski, Jagiełło. Trener: Tomasz Radowiecki.

Kary: 8 min. Karne: 6/5.

Czerwona kartka: Damian Falasa (35 min.).

Sędziowali: Bartłomiej Kowalczyk (Zawadzkie) i Tomasz Kubik (Kolonowskie). Widzów: 170.

-Na papierze wygląda, że odnieśliśmy łatwą wygraną, ale tak nie było – komentuje na gorąco trener, Tomasz Radowiecki. -To nie był wcale łatwy mecz, ale my zagraliśmy swoje, przede wszystkim skutecznie w obronie, i to się przełożyło na wynik.

Nasz zespół już po 8 min. gry prowadził 5:1.  Po 15 min. na tablicy widniał rezultat 4:8, a po 20 min. 6:10. W tej części gry świetnie radził sobie na placu gry Filip Chmielewski, zdobywając 4 bramki zarówno po kontratakach, jak i mądrze rozgrywanym ataku pozycyjnym. Jak się okazało, w całym spotkaniu rzucił celnie ośmiokrotnie i w ten sposób wychowanek KSZO został najskuteczniejszym strzelcem zespołu w tym meczu.  Z racji tego, że w I połowie aż pięć bramek zdobył nasz kapitan, Maciej Jeżyna, to możemy śmiało stwierdzić, że postawa skrzydłowych napędzała grę KSZO.

W II połowie utrzymywała się przewaga solidnie dysponowanego w defensywie KSZO. Co prawda w 40 min. lider niebezpiecznie zmniejszył straty do stanu 14:16, ale odpowiedź podopiecznych trenera Tomasza Radowieckiego była piorunująca. Pięć minut później było bowiem 15:21, a gra w 50 min. rozpoczęła się od stanu 17:23. W samej końcówce nasz team udowodnił swą wyższość w tym spotkaniu, osiągając wraz z końcową syreną siedmiobramkową wygraną.

Warto podkreślić, że liderująca Olimpia poniosła pierwszą porażkę w rozgrywkach. Trzeci w tabeli KSZO w najbliższy piatek, o godz. 19, podejmuje ostatni w tabeli zespół ASPR Zawadzkie.