Płomień dobroci dla Jasia Szafrańskiego

Od kilku tygodni prowadzona jest akcja charytatywna, która ma na celu wsparcie 6,5 -letniego chorego chłopca z naszego miasta.

Organizatorem akcji ?Świąteczny płomień dobroci dla Jasia Szafrańskiego? jest Aleksandra Kaczmarska, która zajmuje się tworzeniem świec sojowych. Jej firma ?CosySoy? postanowiła zorganizować akcje świąteczną dla Jasia Szafrańskiego. Akcja polega na zakupie specjalnie skomponowanej przez rodziców Jasia świecy sojowej a dochód z niej zostanie przekazany na konto Jasia w Fundacji Zdążyć z Pomocą.

Jaś urodził się w 29 tygodniu ciąży z wagą 1000 g i 39 cm. Od razu trafił na odział intensywnej terapii, gdzie po 6 dobach w inkubatorze doszło do rozległego krwotoku wewnętrznego. Obecnie chłopiec ma 6, 5 roku, jest dzieckiem z wodogłowiem pokrwotocznym, padaczką lekooporną, niedowidzeniem oraz niedosłuchem. Jest dzieckiem leżącym, całkowicie niesamodzielnym i zależnym od drugiej osoby. ?Opiekujemy się Jasiem 24 godziny na dobę, karmimy go przez gastrostomię, ponieważ Jaś nie może jeść buzią. Największym teraz problemem jest postępującapadaczka lekooporna ? mówią rodzice. -Neurolodzy stosują coraz nowsze metody leczenia ale układ nerwowy szybko się przyzwyczaja do leków i ciężko jest opanować ataki drgawek.

Najważniejsza dla Jasia jest ciągłość w rehabilitacji i w leczeniu zarówno padaczki jak i różnych innych problemów na przykład z żołądkiem czy stanami zapalnymi. Kolejne wydatki to pieluchy, podkłady, chusteczki nawilżane, gaziki, siatki opatrunkowe, różnego rodzaju maści do nawilżania skóry. Na to właśnie są i będą przekazywane pieniądze z akcji.

Jako rodzice Jasia chcielibyśmy podziękować każdemu zaangażowanemu w akcję Świąteczny Płomień Dobroci a szczególnie organizatorce Pani Oli, która sama robi te świeczki.Chcielibyśmy podziękować również Krystynie Jurys, Justynie Jagodzińskiej ze sklepu Biustyna, Iwonie Tomczyk oraz Monice Pałce z kawiarni Coffeinca a także Ewie Lenart za zaangażowanie w akcję.

Świece można nabyć na stoisku na hali targowej box numer 16 w soboty i niedzielę, natomiast w czasie tygodnia w kawiarni Coffeinca przy ulicy Polnej i oczywiście przez Internet na stronie www.cosy.soy.pl

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *