Trzy pływackie medale dla KSZO! Julia Ofman i Patryk Stefański wicemistrzami Polski!

W Bydgoszczy odbywały się rozpoczęły Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów, Młodzieżowców, Juniorów 17-18 lat w Pływaniu. Już pierwszy dzień przyniósł medal dla pomarańczowo ? czarnych, który wywalczył Patryk Stefański w kategorii junior 17-18 lat na dystansie 50 m stylem dowolnym. Patryk medal z takiego samego kruszcu wywalczył również na dystansie 100 m stylem dowolnym. Kolekcję medalową KSZO powiększyła także nasza juniorka Julia Ofman, która po srebro popłynęła na dystansie 200 m stylem klasycznym, a wśród seniorek zameldował się na wysokiej, 6 pozycji w finale A.

Jak radzili sobie nasi medaliści mistrzostw polski juniorów 17 i 18 ? letnich na innych dystansach? Patryk był 15 na 200 m st. dow., 9 na 100m st. zm. Julia zaś rywalizację na 100 m st. kl. ukończyła na 7 pozycji.

Z innych wyników na uwagę zasługuje wynik Weroniki  Latały, która była 6 na 200m st. mot. Wartościowe są również osiągnięcia Aleksa Tomaszewskiego, który był 11 na 100 m st. mot., 10 na 50 m st. mot. i 9 na 200 m st. mot.

Wysokie lokaty zajmowały także nasze sztafety. I tak, sztafeta 4x50m st. zm. juniorek w składzie Oliwia Steć, Julia Ofman, Weronika Latała, Klaudia Wróblewska zajęła 8 miejsce. Sztafeta 4×50 m st. zm. juniorów w składzie: Jakub Wypchło, Jan Lis, Aleks Tomaszewski, Patryk Stefański uplasowała się na 7 pozycji. 8 lokatę wywalczyła mieszana sztafeta 4×50 m st. dow. w składzie: Aleks Tomaszewski, Julia Ofman, Weronika Latała, Patryk Stefański. Na dystansie dłuższym w stylu dowolnym sztafeta 4×100 dow. juniorek KSZO (Julia Ofman, Oliwia Steć, Klaudia Wróblewska, Weronika Latała) była 8, a sztafeta juniorów KSZO (Aleks Tomaszewski, Julian Szeleźniak-Białkowski,  Jakub Wolski, Jan Lis) przypłynęła na 7 miejscu.

W mistrzostwach w ekipie KSZO startowali także Filip Skierniewski i Adam Siembida.

Z trzema srebrnymi medalami pływacy KSZO w klasyfikacji drużynowej uplasowali się na 15 miejscu.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *