Straciła na odzieży

W dniu 7 grudnia 2021 r. do ostrowieckiej komendy zgłosiła się 24?letnia mieszkanka naszego miasta, która na jednym z portali ogłoszeniowych wystawiła do sprzedaży odzież. Kobiet dała się wciągnąć oszustwo w ich grę i stracił niemało pieniędzy.

-Kolejno za pośrednictwem komunikatora internetowego ze sprzedającą, skontaktowała się osoba, która wyraziła chęć zakupu wystawionych przez nią rzeczy ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Po uzgodnieniu warunków sprzedaży 24-latka miała wysłać kontrahentowi swój adres e-mail, w celu otrzymania od niego potwierdzenia opłaty za kuriera i przesyłkę. Następnie otrzymała powtórne potwierdzenie tej samej transakcji, lecz tym razem została poproszona o zatwierdzenie otrzymanych pieniędzy na swoim rachunku bankowym. Następny krok polegał za zalogowaniu się do aplikacji bankowości elektronicznej i wprowadzeniu kodów, które miała otrzymać. Sprzedająca nic nie podejrzewając postępowała zgodnie ze wskazówkami oszustów. Po chwili, gdy się zorientowała, z jej konta zniknęło blisko 3.000 złotych.

Policjanci apelują: czytaj dokładnie otrzymane SMS-y od banków. Zwróć uwagę na to, co autoryzujesz. Poznaj zasady bezpieczeństwa swojego banku i stosuj się do nich, gdy korzystasz z portali  aukcyjnych. Miej ograniczone zaufanie do potencjalnych kontrahentów. Rozliczaj się bezpośrednio przez dany portal. Unikaj bezpośrednich transakcji. Oszuści mogą podrobić stronę portalu aukcyjnego ? tak samo jak i każdą inną stronę. Dlatego zwracaj uwagę na adres widoczny w przeglądarce Zwróć uwagę na poprawność językową strony, na której przekazujesz dane karty. Fałszywe strony często zawierają błędy, są napisane niegramatycznie.

fot. zdjęcie poglądowe

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Straciła na odzieży

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *