Firma Budmat Bogdan Więcek z nowymi liniami produkcyjnymi w Ostrowcu Świętokrzyskim

Ostrowiecki oddział firmy Budmat Bogdan Więcek, wiodącego producenta w Polsce i Europie pokryć dachowych, profili do suchej zabudowy, elewacji, systemów rynnowych oraz ogrodzeń przeżywa przysłowiową drugą młodość. W siedzibie przy ulicy Samsonowicza 18 w Ostrowcu Świętokrzyskim powstają właśnie dwie nowoczesne linie produkcyjne.
– Wcześniej w tej lokalizacji działała spółka z naszej Grupy – Bimerg, teraz w Ostrowcu Świętokrzyskim swoją siedzibę ma oddział fi rmy Budmat Bogdan Więcek – mówi Tomasz Czyż, dyrektor ostrowieckiego oddziału. Zakład jest po dużej inwestycji termomodernizacyjnej, dach przeszedł gruntowny remont, zamontowano nowe energooszczędne oświetlenie, a ściany hal zostały docieplone. Budynek został także przyłączony do miejskiej sieci ciepłowniczej, hale produkcyjne zostały wyposażone w nowoczesne, w pełni automatyczne systemy grzewcze.
Na terenie ostrowieckiego zakładu obecnie próby przechodzi jedna z dwóch nowoczesnych linii produkcyjnych, które tu docelowo powstaną. Ta inwestycja pozwoli zwiększyć asortyment produktów powstających w Ostrowcu Świętokrzyskim.


– To linia, na której powstawać będą profi le do suchej zabudowy – przyznaje dyrektor Tomasz Czyż. Nowa linia ma dwukrotnie większą prędkość niż wcześniejsze rozwiązania, a do tego jest w pełni zautomatyzowana, dzięki czemu produkt finalny schodzi z produkcji już zapakowany i opatrzony etykietą. Niebawem będzie uruchomiona kolejna linia produkcyjna, która z kolei będzie produkowała profile z grupy wzmocnień okiennych oraz nowość – profile ościeżnicowe.
Budmat w Ostrowcu Świętokrzyskim jest obecnie właścicielem całego kompleksu, który wcześniej działał pod nazwą Fabryka Domów, uruchomionego w 1978 roku, zatrudniającego 500 osób.
– Oprócz prac w samych halach uporządkowaliśmy także teren wokół nich, stąd w okresie wakacyjnym odbyły się duże prace wyburzeniowe zlokalizowanych tu wcześniej silosów – mówi dyrektor Tomasz Czyż. – Przygotowujemy się też do położenia nowej elewacji na obiekcie, czekamy jednak na zakończenie prac drogowych realizowanych przez gminę i powiat w sąsiedztwie.
Firma Budmat Bogdan Więcek planów, które dotyczą Ostrowca Świętokrzyskiego ma więcej, ale na tę chwilę pozostają one tajemnicą inwestora, który zdecydował się zlokalizować swój biznes w naszym mieście.

Print Friendly, PDF & Email