Zuzanna Kamińska i Bartosz Michta z medalami. Dwa srebrne i trzy brązowe krążki mistrzostw Polski pływaków KSZO

Z nadziejami śledziliśmy w miniony weekend starty pływaków KSZO w mistrzostwach Polski juniorów 15 i 16-letnich. Nie zawiedliśmy się i z radością odnotowujemy, że nasi zawodnicy wracają z zawodów z medalami, a konkretnie, jak naliczyliśmy, z pięcioma.

Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 16 letnich odbywały się w Gliwicach. Klasą i formą wykazał się Bartosz Michta, który po brązowe medale sięgnął na dystansach 100 i 50 m stylem motylkowym. W niedzielę został wicemistrzem Polski w wyścigu na 200 m stylem motylkowym.

Bliska wywalczenia medalu była na dystansie 200 m stylem grzbietowym Adrianna Petrykowska i Kajetan Radkiewicz na najdłuższym dystansie. Nasi pływacy ukończyli rywalizację na najgorszym dla sportowca, czwartym miejscu. A oto pozostałe, wysokie lokaty pływaków KSZO:

4.Radkiewicz Kajetan ? 1500 m stylem dowolnym

Natomiast Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 15-letnich odbywały się na pływalni w Lublinie. Po srebrny medal sięgnęła w nich Zuzanna Kamińska na dystansie 50 m stylem klasycznym. Zuzia wywalczyła także brąz na dystansie 200 m stylem klasycznym. O medal otarła się również na dystansie 100 m stylem klasycznym. Wyścig ten ukończyła ostatecznie na czwartej pozycji.

Oto pozostałe najlepsze wyniki pływaków KSZO:

11.Sadłos Zofia ? 100 m stylem motylkowym

7.KSZO ? sztafeta dziewcząt 4×200 m stylem dowolnym

5.Sadłos Zofia ? 50 m stylem motylkowym

12.Sulik Alicja ? 50 m stylem grzbietowym

8.KSZO ? sztafeta dziewcząt 4×100 m stylem dowolnym

Jeśli do dorobku juniorów z tego weekendu doliczymy ubiegłotygodniowy z MP 17 i 18-latków, to w sumie mamy na koncie osiem medali mistrzostw Polski. W najbliższy weekend w mistrzostwach Polski w Olsztynie zaprezentują się 14-latkowie.