Dementujemy plotki o sklepie Action przy ulicy Siennieńskiej. Nowa działalność w Rynku zaplanowana na wczesną wiosnę

Będący w budowie obiekt przy ulicy Siennieńskiej, usytuowany naprzeciwko Urzędu Miasta i obok kamienicy Szypulińskich, z każdym miesiącem odsłania swoje kształty. Ci, którzy śledzą nasze publikacje wiedzą, że inwestorem jest firma Mirgastone, a osobiście Grzegorz Mirga, który postanowił w tym miejscu wybudować piętrowy budynek o charakterze handlowym i usługowym.

Od początku informował nas, że wykorzystując atrakcyjną lokalizację chciał, by przyszli najemcy prowadzili w nim różnorodną działalność. Kiedy więc z elewacji zniknęły osłonowe siatki maskujące, natychmiast pojawiły się w naszym mieście pierwsze spekulacje, dotyczące przyszłych najemców?
Inspirowani przez jedno z naszych źródeł informacji zadaliśmy w tej kwestii pytanie właścicielowi: -Panie Grzegorzu, czy to prawda, że część parterową budynku wynajęła już firma Action, zajmująca się sprzedażą produktów codziennego użytku, a należącą do holenderskiej sieci handlowej?
-Nie, nie jest to prawdą – odpowiedział nam nieco zdziwiony właściciel budynku, który o tej firmie po raz pierwszy usłyszał właśnie od nas. Tak oto rodzi się w naszym mieście plotka. Co nią jednak nie jest?

-Faktycznie, czę ść parterową  budynku zajmie jeden podmiot ?mówi nam Grzegorz Mirga. ?Chętnie wyjawiłbym, jaki i podał nazwę jego firmy, ale ? niestety – obowiązuje mnie tajemnica handlowa. Na piętrze budynku funkcjonowała będzie restauracja. Siedzibę znajdą tam również biura, w tym jedna z kancelarii prawnych. Pan Grzegorz mówi, że planował oddać budynek do użytku najpóźniej w trzecim kwartale tego roku, ale prace z różnych powodów opóźniły się. Teraz start zapowiadanych działalności usługowych i handlowych zaplanował na wiosnę, a konkretnie na koniec kwietnia 2022 r. 
Już na pierwszy rzut oka wydaje się, że obiekt przy świeżo wyremontowanej ulicy Siennieńskiej zachowuje poczucie stylu i estetyki. Nowoczesny budynek nawiązuje bowiem wyraźnie do zabudowy górnej połaci Rynku. Nie tak dawno pisaliśmy o mnóstwie sklepów i sklepików do wynajęcia w centrum miasta, toteż mamy nadzieję, że zwłaszcza nowa restauracja zacznie przyciągać ostrowczan do odwiedzania przestrzeni Rynku i tym samym w pewnym sensie do jego ożywienia. Czy tak jednak będzie? Trzymamy za to kciuki, bo wiemy, że w tych uciążliwych warunkach pandemicznych przedsiębiorcy i usługodawcy oglądają każdą złotówkę z obu stron. 

Print Friendly, PDF & Email