Wystawił do sprzedaży swoje ubrania. Z konta bankowego jego żony zniknęło 150 złotych

W dniu 26 grudnia 2021 r. 25?letni ostrowczanin poinformował funkcjonariuszy, że na jednym z portali ogłoszeniowych wystawił do sprzedaży ubrania. Niestety, padł ofiarą oszustów.

-Sprzedający otrzymał e-maila wraz z linkiem oferty zakupu wystawionego przez siebie towaru. Z relacji zgłaszającego wynikało, że link ten miał zawierać formularz do przesłania wystawionej przez niego oferty. Chwilę później po kliknięciu w link, ostrowczanin dokonał wyboru banku, a następnie rejestracji w bankowości elektronicznej wpisując tam między innymi: hasło, login, PIN do karty płatniczej oraz numer PESEL należące do jego żony. Kiedy dokonał sprawdzenia stanu konta zorientował się, że padł ofiarą oszustów ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim.

 Jak się okazało 25-latek nie otrzymał żadnych pieniędzy z tytułu prowadzonej transakcji. Natomiast z konta jego żony zniknęło 150 złotych.

Policjanci apelują: ostrożność, czujność i metoda ograniczonego zaufania pozwolą nam uniknąć problemów i nie staniemy się kolejną ofiarą oszustów. Zawsze zachowaj rozsądek i nie działajmy pod wpływem emocji. Nie przeprowadzajmy nigdy żadnych transakcji bankowych za pomocą podesłanych linków.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.