Niby to samo, ale mandaty wyższe

Już w pierwszych dniach 2022 roku opatowscy policjanci zatrzymali 3 kierujących, którzy nie zdjęli nogi z gazu w obszarze zabudowanym.

-Pierwszy z nich na krajowej 79 przekroczył dozwoloną prędkość o 34 km/h, co w nowym taryfikatorze obwarowane jest karą w wysokości 800 zł. 57– latek na swoim koncie zanotował również 6 punktów karnych –mówi młodszy aspirant Katarzyna Czesna –Wójcik, oficer prasowy KPP w Opatowie. Inny kierujący, 35-latek miał na liczniku swego auta 91 km/h w miejscu, gdzie powinien jechać 50 km/h. Policjanci ukarali go mandatem w kwocie 1.000 zł. i przypisali 8 punktów karnych.  Mandat 800-złotowy i 6 punktów karnych otrzymał w Nowy Rok 32-latek, który dozwoloną prędkość przekroczył o 83 km/h.

Przypominamy, że od 1 stycznia 2022 roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów.  Osoby nierespektujące przepisów bezpieczeństwa w ruchu drogowym muszą liczyć się z bardziej dotkliwymi karami. Zmieniły się bowiem m.in. kwoty mandatów karnych za popełnianie wykroczeń w ruchu drogowym.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *