Poszukiwany, w stanie nietrzeźwości i prawdopodobnie pod działaniem narkotyków

W dniu 6 stycznia 2021 r., ok. godz. 19.30, w Ostrowcu Świętokrzyskim na ul. Szmaragdowej, policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Opel. Za kierownicą tego pojazdu siedział 41-latek.

-Jak się okazało ostrowczanin prowadził samochód mając ponad pół promila alkoholu w organizmie ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. W trakcie kontroli wyszło na jaw, że jest on poszukiwany. Zgodnie nakazem doprowadzenia wydanym przez Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim miał on do odbycia karę 45 dni pozbawienia wolności za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego. Dodatkowo policjanci podejrzewając, że 41-latek prowadził samochód będąc pod wpływem narkotyków, przeprowadzili test, który dał wyniki pozytywny. Próbki jego krwi funkcjonariusze zabezpieczyli do dalszych badań laboratoryjnych.

Dłużnik alimentacyjny po wpłaceniu grzywny został zwolniony. Prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego jest zagrożone karą pozbawienia wolności do 2 lat.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *