Piłkarze KSZO jadą w sobotę do Łęcznej na mecz z Górnikiem. Są pierwsze ruchy kadrowe

Nasi piłkarze rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej. Pierwsze zajęcia, to istny przegląd kadr juniorskich oraz udział w zajęciach testowanych piłkarzy.

Pierwszym wygranym jest Franciszek Lipka, nasz wychowanek, który podpisał kontrakt z KSZO 1929 i będzie wiosną brany przez trenera Rafała Wójcika pod uwagę przy ustalaniu składów meczowych.

Z drużyną trenował Paweł Lipiec, który zakończył udział w testach w Zagłębiu Sosnowiec. Do drużyny wrócił także Dawid Szymański, który jesienią występował w ożarowskim Alicie.

W zajęciach nie bierze udziału Jakub Głaz, który wybrał się na testy do Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. Zabrakło również Matheusa Camargo, który nie wrócił jeszcze z Brazylii.

Dwaj piłkarze zostali wystawieni na listę transferową. Mowa o pomocniku Michale Gałeckim i napastniku Dariuszu Gruchale-Węsierskim, który ma ofertę z Unii Janikowo.

Ostrowieccy piłkarze rozegrają dziewięć meczów sparingowych. 15 stycznia z Górnikiem Łęczna, 22 stycznia ze Stalą Rzeszów, 29 stycznia z Resovią (na wyjazdach), 5 lutego z GKS Nowiny i Metalem Tarnów, 12 lutego z Bronią Radom, 19 lutego z Chełmianką Chełm, 23 lutego z Wisłą Sandomierz, 26 lutego ze Świt Nowy Dwór Mazowiecki (u siebie).

Runda wiosenna będzie kontynuowana 12-13 marca, kiedy to KSZO 1929 podejmował będzie ŁKS Łagów. Kolejne mecze nasza drużyna rozegra: 19-20 marca (w Krakowie z Cracovią II), 26-27 marca (u siebie z Orlętami Radzyń Podlaski), 2-3 kwietnia (u siebie z Siarką Tarnobrzeg), 9-10 kwietnia (u siebie z Sokołem Sieniawa), 16 kwietnia (w Tomaszowie Lubelskim z Tomasovią), 23-24 kwietnia (u siebie z Czarnymi Połaniec), 26 – 27 kwietnia (w Dębicy z Wisłoką), 30 kwietnia-1 maja (w Wólce Pełkińskiej z Wólczanką), 7-8 maja (u siebie z Unią Tarnów), 14-15 maja (w Rzeszowie z Koroną), 21-22 maja (u siebie z Avią Świdnik), 28-29 maja (w Stalowej Woli ze Stalą), 4-5 czerwca (u siebie z Wisłą Sandomierz), 11-12 czerwca (w Białej Podlaskiej z Podlasiem), 18-19 czerwca (u siebie z Podhalem Nowy Targ).

Tak się składa, że wiosną nasz zespół 9 meczów rozegra na własnym boisku przy ulicy Świętokrzyskiej. Prezentujemy dorobek zespołów, wywalczony na własnych i obcych boiskach. Jesienią KSZO wygrał u siebie tylko trzy mecze, strzelając też jedynie 9 goli. Czas to zmienić, bo trybuny coraz bardziej pustoszeją! Jakże byśmy chcieli, by Ostrowiec Świętokrzyski znów stał się piłkarską twierdzą!

fot. archiwum

Print Friendly, PDF & Email