Nieudana pomoc w bezproblemowym zdaniu egzaminu na prawo jazdy

W dniu 12 stycznia 2022 r. policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą ostrowieckiej komendy zatrzymali 52 i 41- latka. Mężczyźni mogą mieć związek ze sprawą korupcyjną.

-W toku wykonywanych czynności funkcjonariusze ustalili, że 43-letni mieszkaniec powiatu sandomierskiego wręczył 18.000 złotych 41-latkowi z powiatu opatowskiego, w zamian za pomoc w uzyskaniu pozytywnego wyniku egzaminu na prawo jazdy kat ?B? ?mówi Rafał Dobrowolski z KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jak ustalili stróże prawa, 41-latek miał zatrzymać część pieniędzy dla siebie, a ponad 10.000 złotych przekazał 52-letniemu instruktorowi jednej ze szkół jazdy w Sandomierzu. Ten miał powoływać się na znajomości w ośrodku egzaminacyjnym w Ostrowcu Świętokrzyskim, a pieniądze miały pomóc w bezproblemowym uzyskaniu uprawnień przez 43-latka.

Mundurowi ustalili, że w przestępczy proceder zamieszanych jest jeszcze dwóch innych mężczyzn z powiatu sandomierskiego. W latach ubiegłych ta dwójka również zamieszana była w sprawy korupcyjne związane z ułatwianiem uzyskania uprawnień do kierowania pojazdami.

Obaj mężczyźni zostali już przesłuchani przez prokuratora w Sandomierzu. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *