Z KSZO 1929 odchodzą najlepszy bramkarz i jeden z najlepszych prawych obrońców IV grupy III ligi

Piłkarski KSZO 1929 opuszczają kolejni piłkarze. Po Michale Gałeckim, który przeniósł się do Podhala Nowy Targ i Dariuszu Gruchale -Węsierskim, który również dostał wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu, z Ostrowcem Świętokrzyskim żegnają się Paweł Lipiec i Jakub Głaz.

Paweł Lipiec, to wychowanek Sokoła Zwierzyniec. W wieku juniorskim występował w Koronie Kielce i Górniku Zabrze, a później stał się golkiperem Motoru Lublin, Sokoła Sieniawa i Lublinianki Lublin. Zanim w lipcu  2019 roku zasilił KSZO 1929 bronił barw Sokoła Aleksandrów Łódzki i ŁKS 1926 Łomża. Jesienią wystąpił w pomarańczowo-czarnych barwach w 17 meczach. W opinii Tygodnika Piłka Nożna wybrany został najlepszym bramkarzem IV grupy III ligi i znalazł się w jedenastce kolejki. W grudniu 27-letni bramkarz testowany był w Zagłębiu Sosnowiec, ale najprawdopodobniej trafi teraz do innego klubu.


Jakub Głaz trafił do KSZO z Siarki Tarnobrzeg, w której był kapitanem, w sezonie 2020/2021. Rozegrał w nim 33 mecze ligowe i 2 pucharowe. Minionej jesieni zagrał łącznie w 18 spotkaniach, zdobywając gola w spotkaniu pucharowym z Łysicą Bodzentyn. Teraz 23-letni prawy obrońca rozpoczął treningi w Świcie Nowy Dwór Mazowiecki, gdzie trenerem asystentem jest dobry znajomy ostrowieckim kibicom Bartosz Grzelak- asystent trenera Marcina Sasala z okresu pracy w KSZO 1929. Ten duet prowadził nasz zespół wiosną sezonu 2019/2020 i jesienią sezonu 2020/21. Świt jest obecnie wiceliderem grupy I trzeciej ligi i rywalizuje m.in. o awans do II ligi z Legionovią Legionowo i Polonią Warszawa.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *