Nielegalne automaty w Opatowie

Funkcjonariusze Świętokrzyskiej Krajowej Admiistracji Skarbowej i Komendy Powiatowej Policji w Opatowie skontrolowali lokal z automatami do gier hazardowych. Zabezpieczono 3 automaty i gotówkę. Jeden z graczy posiadał 2 gramy marihuany.
Wdniu 19 stycznia funkcjonariusze Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego (ŚUCS) i Policji przeprowadzili kontrolę w jednym z lokali w Opatowie. Okazało się, że w ?małym kasynie” można było zagrać w gry hazardowe.


W momencie rozpoczęcia kontroli w lokalu obecna była obsługa i klient, których przesłuchano.Funkcjonariusze znaleźli u gracza 2 gramy marihuany oraz zabezpieczyli 3 automaty, a także 2700 zł w gotówce, która była przygotowana na wygrane.
Dalsze postępowanie prowadzić będzie Naczelnik ŚUCS. Postępowanie w sprawie posiadania narkotyków prowadzi Policja.
Przypominamy:
Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne, tj. 100 tys. zł od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy, warunkom koncesji lub zezwolenia grozi odpowiedzialność karna ? wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie.

Print Friendly, PDF & Email