Młodzi z OSTO i Weyer Taekwondo Challenge

Młodzi zawodnicy i zawodniczki Ostrowieckiego Stowarzyszenia Taekwondo Olimpijskiego wzięli udział w pierwszych w 2022 roku zawodach, które odbyły się 22 stycznia w Żyrzynie pod nazwą WEYER TAEKWONDO CHALLENGE. Reprezentacja OSTO liczyła 20 osób, którzy wywalczyli 14 medali. W turnieju wystartowało ponad 200 zawodników z 10 klubów.

Zawody przeznaczone były dla dzieci od piątego roku życia. Najmłodsi rywalizowali w konkurencjach sprawnościowych. Dzielnie spisali się Joanna Kordos, która zdobyła dwa srebrne medale i Nikodem Ścibór, zdobywca brązowego medalu. Były to dla nich pierwsze zawody w życiu.

W konkurencjach sprawnościowych zawodników w wieku 8-9 lat Kacper Wiącek zdobyła dwa złote medale, a Małgorzata Kaczmarzyk złoty i brązowy medal.

Medalistami w kategorii młodzików zostali: Marina Dudek, która wywalczyła złoty medal w konkurencji sprawnościowej i brązowy w walkach, Oliwia Chojnacka ze złotym medalem w walkach, Joanna Gorycka, Weronika Chojnacka i Borys Matysiak ze srebrnymi medalami w walkach.

W kategorii kadet walka tkd brązowym medalistą został Dominik Czaja. Czwarte miejsce w swoich kategoriach zajęli Aleksander Kamiński i Kacper Kaczmarzyk, a piąte Patrycja Kaniszewska i Igor Dybiec.

W zawodach wyjazdowych w kategorii dzieci po raz pierwszy startowali również Aniela Kałuża, Maria Kordos, Jan Pudło, Sebastian Sałapski, Jakub Strzyż i Kacper Kaczmarzyk.

Gratulując wszystkim zawodnikom dobrego startu wierzymy że zdobyte doświadczenie z pewnością zaowocuje w kolejnych zawodach.

Wszystkich chętnych do spróbowania swoich sił w taekwondo olimpijskim zapraszamy na zajęcia OSTO w PSP nr 7 na os. Pułanki.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *