Przed jubileuszowym trzydziestym finałem mamy (pierwszy w Polsce)  dziedziniec Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! (wideo)

Decyzją radnych, teren w sąsiedztwie Ostrowieckiego Browaru Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim, przyjął nazwę ?Dziedzińca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”. Z inicjatywą uhonorowania 30-lecia działalności Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wystąpił Komitet Obywatelskiej Inicjatywy Uchwałodawczej w sprawie nadania nazwy oraz ostrowiecki sztab.

Już 27 grudnia 2021 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim powołany został Komitet Obywatelskiej Inicjatyw Uchwałodawczej w sprawie nadania nazwy ?Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? rondu w ciągu ulicy Denkowskiej. Komitet utworzyło dziewięć osób, a na jego czele stanął Dariusz Czupryński, długoletni szef Sztabu WOŚP przy Komendzie Hufca ZHP Ostrowiec. Na listach poparcia projektu uchwały podpisało się ponad 400 mieszkańców Gminy Ostrowiec Świętokrzyski. Po rozmowach i konsultacjach, doceniając zaangażowanie mieszkańców Ostrowca, pojawił się nowy pomysł, aby imieniem ?Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? nazwać teren przy Ostrowieckim Browarze Kultury, gdzie odbywają się koncerty w ramach Finałów WOŚP. Stąd też projekt uchwały zaproponowany przez Prezydenta Miasta.

– Dziękuje zespołowi ds. nazewnictwa ulic w naszym mieście, bowiem udało się wypracować kompromis- mówi podczas sesji prezydent Jarosław Górczyński. Pierwotnie było planowane rondo w sąsiedztwie cmentarza przy ul. Denkowskiej, gdzie znajdują  się groby dostojnych mieszkańców naszego miasta, czy pomnik upamiętniający mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego zamordowanych przez niemieckiego okupanta 31 października 1943 r.  Stąd wydaje się to naturalne, aby rondo nawiązywało do tych wydarzeń. Dlatego też, pojawiła się propozycja nazwania dziedzińca Ostrowieckiego Browaru Kultury, gdzie dorocznie odbywają się wydarzenia związane z finałem WOŚP.

– Chcemy, aby to miejsce jednoczyło wolontariuszy, darczyńców i mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego, które już od trzech pokoleń wspierają tę ideę- mówi wieloletni szef ostrowieckiego sztabu WOŚP, Dariusz Czupryński. Dziękuję za zaangażowanie 400 mieszkańcom, którzy podpisali się pod poparciem tej inicjatywy. Widać, że żaden głos nie poszedł na marne, a ów trzydziesty finał za sprawą dziedzińca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostanie należycie uhonorowany.

Mamy więc pierwszy w Polsce ?Dziedziniec Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?. Teren dziedzińca zostanie zagospodarowany i pojawią się na nim charakterystyczne elementy kojarzone z WOŚP.

Warto odnotować, że w ciągu 29. Finałów WOŚP, Fundacja przekazała do placówek medycznych, szpitali 1,5 mld złotych i kupiła ponad 67 tysięcy urządzeń medycznych.

Mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego, jak i wielu innych miejscowości w Polsce również korzystają ze sprzętu medycznego zakupionego przez WOŚP oraz z prowadzonych przez Fundację programów medycznych i edukacyjnych. Zespół Opieki Zdrowotnej i placówki medyczne w Ostrowcu Świętokrzyskim, dotychczas otrzymały sprzęt medyczny od Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy o wartości ponad 2 milionów złotych, zaś do szkół podstawowych trafił sprzęt szkoleniowy za ponad 180 tysięcy złotych.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *