Siatkarki KSZO SMS utrzymały się w II lidze. Silesia za trudnym rywalem

II liga siatkówki kobiet. Grupa IV. *Silesia Volley Mysłowice ? KSZO SMS Ostrowiec Świętokrzyski 3:0 (25:20, 25:17, 25:16).

Silesia: Moskal, Gajewska, Kaszuba, Jóźwin, Zonik, Jędrysik, Trusiewicz, Zawadzka i Stępień (libero), Janik, Chruścicka, Śmietana, Pawłowska. Trener: Mariusz Syguła.

KSZO SMS: Romanowska, Mich, Piotrowska, Ścibisz, Kos, Klepacz, Kowalik (libero), Błaszczyk, Stefańska, Jakus, Imiełowska, Żurawska. Trener: Piotr Brodawka.

Siatkarki KSZO SMS na ten weekend miały taki plan, że w sobotę zagrają wyjazdowy mecz w Szczyrku z SMS II, a po noclegu w pobliżu pojawią się w Mysłowicach i awansem rozegrają spotkanie z 18 kolejki z Silesią. Plany spaliły jednak na panewce, gdyż uczennice ze Szczyrku rozchorowały się i w związku z sytuacją pandemiczną mecz został przełożony. W niedzielę jednak w samo południe nasz zespół stawił się w Mysłowicach i rywalizował z wiceliderkami tabeli.

Silesia była zdecydowana faworytem i na dobrą sprawę tylko w I secie nasza drużyna momentami nawiązywała równorzędną grę. Nic dziwnego, że w tej partii osiągnęła najwyższą zdobycz punktową. Niestety, w II i III secie KSZO SMS nie znalazł żadnego sposobu na to, by gospodyniom utrudnić odniesienie zwycięstwa. W sumie aspirująca do pierwszoligowego awansu Silesia pewnie przypieczętowała wygraną i zgarnęła pełną pulę, sadowiąc się znów na pozycji lidera rozgrywek.

Dobrą wieścią jest jednak to, że już na pewno ? po ostatniej porażce Sandecji Nowy Sącz ? nasza drużyna utrzymała się w II lidze, bez względu na wyniki jakichkolwiek meczów do końca sezonu. Wspomniana Sandecja natomiast już została zdegradowana do III ligi małopolskiej.

W najbliższą sobotę KSZO SMS zagra zaległy mecz z krakowską Wisłą. Liczymy przede wszystkim na dobrą grę i emocjonujące widowisko siatkarskie.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.