Wygrana z Resovią!

Mecz sparingowy rozegrany w Stalowej Woli. *Apklan Resovia ? KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 2:3 (1:1).

1:0 – Sebastian Strózik, 20 min.

1:1 – Maciej Stefanowicz, 45 min.

2:1 – Karol Chuchro, 60 min.

2:2 ? Patryk Domagała, 67 min.

2:3- Radosław Sylwestrzak, 73 min.

Apklan Resovia: Grabowski ? zawodnik testowany, Komor, Chuchro, Eizenchart ? Kiełbasa (46.Ostrowski), Wasiluk, Rębisz, Strózik ? Mróz, Wojciechowski. Trener: Dawid Kroczek.

KSZO: I połowa: Szymkowiak – Domagała, Sylwestrzak, Dereń, Zając, Brągiel, Stefanowicz, Żurek, Nawrot, Czernysz, zawodnik testowany 1.

II połowa: Burek – Domagała, Sylwestrzak, Camargo, Szymański, Dereń, Szela, Persona, Lipka, zawodnik testowany 1, zawodnik testowany 2 oraz Garbacz, Toboła, Kosik, Grudziński. Trener: Rafał Wójcik.

Sobotni mecz z rzeszowskim pierwszoligowcem na stalowowolskim sztucznym boisku toczył się przy gęsto padającym mokrym śniegu, który szybko pokrył całą murawę. Nic dziwnego, że warunki do gry były bardzo trudne.

Trener Rafał Wójcik tym razem testował dwóch piłkarzy. Nasz zespół skutecznie gonił wynik i odwracał losy meczu w tym pojedynku na śniegu. W spotkaniu wystąpili trzej wychowankowie KSZO, którzy wracają do Ostrowca Świętokrzyskiego. Mowa o bramkarzu Jakubie Burku i obrońcy Patryku Domagale, którzy zostali wypożyczeni z SMS Łódź oraz Dawidzie Szymańskim, który wraca z  półrocznego wypożyczenia z Alitu Ożarów.

Z kolei szkoleniowiec Resovii, z racji tego że jego zespół wcześniej rozgrywał mecz sparingowy z Wisłą Puławy (wygrany 3:2), skorzystał z kilku zmienników, co w niczym nie umniejsza wygranej  pomarańczowo-czarnych.

Resovia za tydzień leci na zgrupowanie do Turcji, a KSZO 1929 rozpocznie rundę spotkań kontrolnych na własnym boisku. I tak, 5 lutego zagra z GKS Nowiny i Metalem Tarnów, 12 lutego z Bronią Radom, 19 lutego z Chełmianką Chełm, 23 lutego z Wisłą Sandomierz i 26 lutego ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.