62-latek ze znaczną ilością narkotyków

W dniu 27 stycznia 2022 r., ok. godz. 18, w Ostrowcu Świętokrzyskim na ulicy Iłżeckiej, funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego ostrowieckiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Citroen.

-W trakcie przeszukania pojazdu, a później pomieszczeń mieszalnych należących do 62-latka, policjanci zabezpieczyli blisko 40 gramów białego proszku i kilka porcji suszu roślinnego ?mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wstępne badania testerem narkotykowym wykazały, że była to amfetamina i marihuana. Policjanci podejrzewali, że mężczyzna mógł prowadzić samochód będąc pod wpływem narkotyków. Został więc przeprowadzony test, który dał wyniki pozytywny. Próbki jego krwi zabezpieczono do dalszych badań laboratoryjnych.

W dniu 28 stycznia 2022 r. 62-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, grozi za to kara pozbawienia wolności od roku do lat 10. Niewykluczone, że ostrowczanin odpowie również za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem narkotyków.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *