Fałszywe alarmy o ?bombach?

W dniu 28 stycznia 2022 r., ok. godz. 14.20, na numer alarmowy zadzwonił mężczyzna, który poinformował, że w jednym z bloków mieszkalnych na osiedlu Rosochy w Ostrowcu Świętokrzyskim podłożył bombę, po czym mężczyzna się rozłączył. Natychmiast na miejsce zostały skierowane służby, w tym policyjne patrole, straż pożarna i załoga karetki pogotowia.

-Kryminalni szybko ustalili autora fałszywego telefonicznego zgłoszenia ?mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Okazał się nim 34-letni ostrowczanin, który był nietrzeźwy. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Dzięki szybko i sprawnie przeprowadzonej akcji nie przeprowadzano  ewakuacji mieszkańców bloku.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego 34-latek usłyszał zarzut wywołania fałszywego alarmu, do którego się przyznał. Zgodnie z Kodeksem karnym grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Wobec mężczyzny prokurator zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Podkomisarz Ewelina Wrzesień dodaje, że bardzo często zdarza się tak, że policjanci otrzymują fałszywe zgłoszenia o podłożonych materiałach wybuchowych. Niestety czynności te wymagają zaangażowania wielu służb ratunkowych, a co za tym idzie również dużych nakładów finansowych.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *