Jechali na podwójnym gazie

W dniu 28 stycznia 2022 r., ok. 14.45, w Ostrowcu Świętokrzyskim na ul. Polnej, policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli pojazd marki Audi.

-31-letni mieszkaniec województwa małopolskiego kierujący tym pojazdem przekroczył dozwoloną prędkość o 23 km/h ?mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. W trakcie prowadzonych czynności stróże prawa wyczuli silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 31-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i dotkliwe konsekwencje finansowe.

W dniu 29 stycznia 2022 r. policjanci zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Badanie alkomatem wykazało, że 56-letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego miał ponad promil alkoholu w organizmie. Zgodnie ze zmianami, które weszły w życie 1 stycznia 2022 roku został ukarany mandatem karnym w wysokości 2.500 zł.

-Nie zapominajmy, że nietrzeźwi rowerzyści stanowią duże zagrożenie ?podkreśla podkomisarz Ewelina Wrzesień. Cykliści pod działaniem alkoholu w konfrontacji z poruszającym się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *