Zatrzymany w bloku przy ulicy Sienkiewicza 31-latek usłyszał zarzuty uszkodzenia ciała dwóch osób

W dniu 16 lutego 2022 r., ok. godz. 16, w Ostrowcu Świętokrzyskim na klatce schodowej bloku przy ulicy Sienkiewicza, mundurowi zastali leżącego zakrwawionego mężczyznę. Był to 38-latek, który uczestniczył w imprezie alkoholowej w jednym z mieszkań.

-Po ustaleniu dokładnego adresu lokalu, w którym odbywała się impreza, mundurowi zapukali do drzwi i zastali tam 31-latka oraz jego 38-letnią znajomą ?mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Mężczyzna potwierdził, że w czasie wspólnego spożywania alkoholu pomiędzy nim, a zaproszonym gościem doszło do awantury i że uderzył w twarz 38-latka. Pokrzywdzony z uwagi na odniesione obrażenia został przetransportowany do szpitala. Agresor natomiast został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Jak ustalili stróże prawa, podobnego czynu 31-latek dopuścił się także kilka dni wcześniej na 38-letniej właścicielce mieszkania.
W dniu 17 lutego 2022 r. 31-latek usłyszał dwa zarzuty dotyczące naruszenia czynności narządów ciała na okres powyżej dni 7, do których się przyznał. W dniu 18 lutego 2022 r. stanął przed prokuratorem, który po przedstawieniu mu zarzutów zastosował wobec niego policyjny dozór oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych. Za popełnione przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 
Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *