Pięcioobramkowa wygrana szczypiornistów KSZO w Kielcach

I liga piłki ręcznej mężczyzn. Grupa D. *AZS Uniwersytet Jana Kochanowskiego Kielce – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 25:30 (14:14).

AZS UJK: I.Drozd, Czerwiński, Pyrka – Bernacki, M.Bysiak 3, Pinda 6, Bulski 3, Curyło, Siedlarz 4, P.Bysiak 2, Sornat 5, Zdziech 2, Szyc, Kordos. Trener: Tomasz Błaszkiewicz.
Kary: 2 min. Karne: 3/2.

KSZO: Piątkowski, Kijewski, Wyrzykowski – Chmielewski 1, Falasa, Iskra 6, Jeżyna 2, Ćwięka 9, Cukierski, Lazarowicz 8, Grabowski 2, Granat 1, Jędrzejewski, Kłonica, Batyra, Wojkowski 1. Trener: Tomasz Radowiecki.
Kary: 6 min. Karne: 3/3.

Sędziowali: Krzysztof Jac (Tarnów) – Marcin Wrona (Wierzchosławice).Widzów: 150.

Nasi szczypiorniści bardzo chcieli się zrehabilitować za ubiegłotygodniową wpadkę w potyczce z Wisłą Sandomierz. W Kielcach dość pewnie ograli więc akademików, umacniając się na pozycji wicelidera.

Piłkarze ręczni KSZO rozpoczęli spotkanie od wysokiego prowadzenia 1:5. Później było 4:7 i 10:13, a ostatecznie na przerwę nasza drużyna schodziłą przy remisie 14:14.
Po zmianie stron, podopieczni trenera Tomasza Radowieckiego świetnie radzili sobie w obronie, wygrywali 17:22 i 18:24, ale kilka akcji nie zakończyli celnymi rzutami i w 51 min. zrobiło się 22:25. Ostrowczanie przeprowadzili jednak w ostatnich minutach dwie, udane akcje zakończone rzutami ze skrzydła, wykorzystali błędy nerwowo grających kielczan i w efekcie wygrali różnicą pięciu bramek.