Bo w nas wszystkich jest moc

Fundację Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Bo w Nas jest Moc” na początku 2018 roku założyło małżeństwo Justyna i Tomasz Marynowscy z Ostrowca Świętokrzyskiego.  Oboje pracowali zawodowo i wychowywali dwójkę dzieci. Pomimo wielu obowiązków znaleźli czas na niesienie pomocy ludziom chorym, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji losowej.

O ich działalności charytatywnej jest głośno ? nie tylko w Ostrowcu Świętokrzyskim, ale również w całym województwie świętokrzyskim i poza jego granicami.

Fundacja ?Bo w nas jest moc? została zarejestrowana  cztery lata temu, ale Justyna i Tomasz pomagają potrzebującym już od kilkunastu lat.

Zaczęło się dość prozaicznie, od udostępnionego na portalu społecznościowym apelu o pomoc dla chorego dziecka. Wtedy jeszcze o własnej fundacji nawet nie myśleli.

Jeden, drugi, trzeci udostępniony apel o pomoc i tak to się zaczęło.  Najpierw powstał fanpage Bo w nas jest moc na portalu społecznościowym Facebook, gdzie Justyna i Tomasz udostępniali apele o pomoc w zbiórkach funduszy na leczenie innych fundacji. Dla Siepomaga za pośrednictwem swojego fanpage zebrali około 180 tysięcy złotych. W pewnym momencie zrodził się pomysł stworzenia czegoś własnego, chcieli pomagać na szerszą skalę. Pomaganie potrzebującym wciąga i uzależnia. Pomysł założenia fundacji zrodził się więc właśnie z potrzeby serca i satysfakcji z pomagania ? twierdzą małżonkowie. Fanpage na facebook został przekształcony na oficjalną stronę Fundacji.

Obecnie fanpage Fundacji na facebook ma już 150 tysięcy polubieni, a jej posty osiągają zasięgi nawet powyżej 500 tysięcy odbiorców. Fundacja ma również swój serwis internetowy, gdzie udostępniane są apele potrzebujących z możliwością wpłaty on-line dla każdego podopiecznego.

Zasięg Fundacji „Bo w nas jest moc” jest coraz szerszy, Fundacja rozwija się bardzo prężnie i już zgłaszają się do niej osoby potrzebujące wsparcia z innych regionów Polski.

Fundacja, dla swoich podopiecznych organizuje zbiórki publiczne, nagłaśnia apele o pomoc w mediach społecznościowych, organizuje aukcje charytatywne na specjalnie do tego celu stworzonych grupach aukcyjnych na Facebooku, jest organizatorem lub współorganizatorem imprez charytatywnych.

– Tak naprawdę moc jest w ludziach ? mówią Justyna i Tomasz. Nazwa naszej Fundacji to podkreśla, gdyż mówi o tym, że moc jest w nas wszystkich. Wystarczy chcieć tą mocą podzielić się z innymi. Chcieliśmy, aby logo naszej Fundacji też było mega pozytywne. Dlatego przedstawia serce, które symbolizuje dobroć oraz słońce oznaczające radość.

Pod opieką Fundacji ?Bo w nas jest moc? dotychczas było 42 osoby. Zbiórki prowadzone przez Fundację mają zarówno charakter  długotrwały. Jest to pomoc w finansowaniu leczenia podopiecznych przewlekle chorych. Jak również krótkotrwały, jak zbiórki na operację lub remont domu po pożarze. Każda zbiórka jest inna, każda ma swoją historię z ludzką tragedią w tle. Wobec tych tragedii nie da się przejść obojętnie. I to jest najtrudniejsze w prowadzeniu Fundacji ? twierdzą jej założyciele. Justyna i Tomasz, z racji prowadzonej działalności, na co dzień stykają się z emocjami towarzyszącymi ludzkim tragediom i poczuciu niesprawiedliwości. Jak sami twierdzą, zżywają się ze swoimi podopiecznymi i ich rodzinami, przeżywają ich sytuacje.

– Skupiamy się przede wszystkim na pomocy dzieciom. Ich rodziny potrzebują ogromnego wsparcia. Staramy się dać im poczucie bezpieczeństwa. Pieniądze są tu tak naprawdę drugoplanowe. Najważniejsza jest świadomość, że nie są pozostawieni ze swoimi problemami sami ? mówią Justyna i Tomasz.

Prowadzenie fundacji to przede wszystkim szukanie sposobów na pomoc podopiecznym, to godziny spędzone przy pisaniu apeli, wystawianiu aukcji charytatywnych czy organizacji zbiórek. Przede wszystkim to jednak ogromna satysfakcja z efektów tej pracy, z każdej pozyskanej na leczenie podopiecznego złotówki.

– Wiemy, że zebrane przez nas fundusze są wykorzystane w najlepszy możliwy sposób, że dzięki nim nasi podopieczni będą mieli możliwość kontynuacji leczenia, a przez to poprawy swojego stanu zdrowia. To najlepsza inwestycja – zgodnie przyznają Justyna i Tomasz.

Również darczyńcy wspierający zbiórki prowadzone przez Fundację mają gwarancję, że wpłacona przez nich darowizna będzie wykorzystana zgodnie z celami danej zbiórki. To bardzo ważne, gdyż zbiórki prywatne, których jest coraz więcej widocznych w mediach społecznościowych, takiej gwarancji nie dają.

Niestety, pandemia, tak samo jak na inne dziedziny, tak również ma niekorzystny wpływ na działalność Fundacji. Ta sytuacja widoczna jest zarówno w działaniach prowadzonych online ( licytacje charytatywne) jak również mocno ogranicza działania ?w terenie?.

Jednak Justyna i Tomasz nie zrażają się tym i cały czas idą do przodu.

– Od grudnia 2020 roku nasza Fundacja jest Organizacją Pożytku Publicznego (OPP) ? mówi Justyna. W tym roku na działania statutowe Fundacji oraz na naszych Podopiecznych można przeznaczyć swój 1% podatku. To dla nas ogromnie ważne, gdyż oznacza w praktyce możliwość pozyskania dodatkowych środków na pomoc dla naszych Podopiecznych ? dodaje. Zachęcamy do takiej formy pomocy, gdyż to nikogo nic nie kosztuje, a pomoc uzyskana w ten sposób realnie wpływa na możliwości finansowe Fundacji.

Założyciele Fundacji ?Bo w nas jest moc? w wolnych chwilach poświęcają czas rodzinie –  synowi Mikołajowi i córce Mai. Pytani o formy spędzania czasu, zgodnie odpowiadają, że jest to wspólna jazda na rowerze oraz spacery.

Naszą lokalną Fundację ?Bo w nas jest moc? w jej działaniach charytatywnych można wesprzeć na wiele sposobów: wpłacić darowiznę na konto Fundacji Bank Pekao SA nr 02 1240 5035 1111 0010 8614 4914; przekazać 1% podatku: KRS: 0000722910; wpłacić darowiznę online na zbiórki prowadzone dla poszczególnych Podopiecznych: https://pomagam.pl/org/fundacjabownasjestmoc; wziąć udział w licytacjach na fundacyjnych grupach licytacyjnych na Facebook lub przekazać przedmioty na licytacje; wesprzeć darowizną do puszek, które są ustawione w różnych obiektach na terenie miasta Ostrowca Św. i okolic (sklepy, zakłady usługowe) bądź bezpośrednio w biurze Fundacji Rynek 10.

Z Fundacją Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Bo w Nas jest Moc” można skontaktować się poprzez stronę www.facebook.com/bownasjestmoc lub serwis internetowy: https://bownasjestmoc.pl/

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *