Komisy samochodowe wracają do łask. Dlaczego warto zapoznać się z ich ofertą?

Jeszcze kilkanaście lat temu komisy samochodowe nie cieszyły się najlepszą sławą. Budziły raczej sceptyczne skojarzenia. Dziś ich marka powoli się odbudowuje. To zasługa rzetelnych firm, które bardzo poważnie podchodzą do swojej oferty i kwestii bezpieczeństwa.

Szeroki wybór

W komisach, oferujących samochody używane klient może spotkać naprawdę szeroki wybór pojazdów. Nawet te, które działają na terenie całego kraju nie będą raczej, co prawda, oferować kilkudziesięciu czy kilkuset egzemplarzy tego samego modelu, ale oferują inną różnorodność. Określając jasno budżet i parametry techniczne, możemy przyjrzeć się bliżej autom najróżniejszych producentów i być może, zainteresuje nas właśnie ten model, którego wcześniej w ogóle nie braliśmy pod uwagę.

Co ważne, klienci komisów mogą przebierać w rocznikach samochodów. Dziś profesjonalne firmy oferują nie tylko te auta, które mają kilkanaście lat. Teraz do komisu może trafić samochód niemal nowy np. dwuletni, ale też o wiele starsze pojazdy, które mogą stać się egzemplarzami wytrawnych fanów motoryzacji. Możemy więc sprawdzać różne opcje. Za podobną cenę możemy mieć auto, które kilka lat temu opuściło fabrykę, ale z ubogim wyposażeniem, albo pojazd nieco starszy, w którym znajdziemy więcej ciekawych gadżetów.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Bezpieczeństwo to słowo, które powinno być odmieniane przez wszystkie przypadki, jeśli mowa o zakupie samochodu. Ono jest najważniejsze. Pojazd powinien być sprawny technicznie i zapewniać bezpieczną jazdę. Coraz więcej komisów przykłada do tego wagę. Zacznijmy od tego, że na terenie Polski działają już firmy, które dokładnie poznają każde auto, które do nich trafia, niezależnie od tego, czy sprowadzane jest przez komis z zagranicy, czy pozyskiwane od prywatnego sprzedawcy. Samochody używane trafiają na przegląd, a tym samym komis zyskuje informacje na temat potencjalnych usterek.

Co ważne, profesjonalny komis powie nam o tym, w jakiej kondycji jest auto, które nas interesuje. Nie będziemy więc kupować kota w worku. Jeśli pojazd będzie wymagać w niedługim czasie jakiejś naprawy, dowiemy się o tym i będziemy mogli poznać koszt takich prac oraz części, które trzeba będzie kupić. To ogromna zaleta, bowiem kupując samochód od prywatnego właściciela, bardzo często ten aspekt jest pomijany, a przeprowadzane przez niego naprawy wyłącznie powierzchowne, prowizoryczne.

Niewiele formalności

Gdyby zakup samochodu był tak łatwy, jak mogłoby się wydawać? Niestety, w praktyce wymaga to godzin spędzonych w urzędach, opłat skarbowych, wypełniania kolejnych druków i pospisywania umów. Komisy są firmami, które posiadają już doświadczenie w sprzedaży, a niekiedy oferują swoje pełne wsparcie i obsługę, wiążącą się z tym, że klient nie jest przytłaczany formalnościami. To sprawia, że na naszych barkach spoczywa mniej stresu i szybciej będziemy mogli cieszyć się z naszego nowego-używanego auta!

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *